۳۰ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۹
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 84234308
۰ نفر

برچسب‌ها

خلیج فارس تا روز دوشنبه مواج و متلاطم است

بوشهر-ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: به سبب وزش باد شدید شمال غربی خلیج فارس تا روز دوشنبه به تناوب مواج و توفانی خواهد بود.

پیام مساعدی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: همچنین از اواخر وقت امروز سامانه بارشی به تدریج از شمال استان خارج می‌شود اما تا ظهر فردا در نیمه جنوبی استان فعال خواهد بود.
وی بیان کرد: در این مدت وقوع بارش باران گاهی رگبار باران و رعد برق، وزش باد شدید و احتمال ریزش تگرگ در این استان پیش‌بینی می شود. 
مساعدی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته در دیلم، بندر امام حسن، گناوه، برازجان، خارگ و بوشهر به ترتیب ۲۵.۳، ۱۲.۵، ۸.۲، ۴.۹، ۴ و ۲.۵ میلیمتر بارش گزارش شده‌است.

وی اظهار کرد: دمای هوا طی امروز و فردا به طور محسوسی بین ۶ تا ۱۲ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد و روند کاهش دما تا روز شنبه در سطح استان ادامه خواهد یافت.
مساعدی گفت: به سبب وقوع گرد و خاک در کشورهای همسایه و شمالی شدن جریانات از اواخر وقت امروز احتمال بروز پدیده گردو غبار و کاهش دید افقی در قسمت‌های شمالی خلیج فارس دور از انتظار نیست. 
وی اظهار داشت: در ۲۴ ساعت آینده جهت وزش باد متغیر به تدریج شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۱۶ تا ۴۴ گاهی تا بیش از ۵۰ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی شده‌است.
مساعدی افزود: در این مدت ارتفاع موج در سواحل استان ۹۰ تا ۱۸۰ سانتی متر گاهی بیش از ۲۴۰ سانتی متر پیش‌بینی می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =