۳۰ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۴۸
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 84234304
۰ نفر

برچسب‌ها

۷۰ بیمار کرونایی در بخش مراقبت های ویژه گیلان بستری هستند

رشت - ایرنا- معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل های بهداشتی برای پیشگیری از خیز چهارم بیماری کرونا گفت: هم اکنون ۷۰ بیمار کرونایی در بخش مراقبت های ویژه استان بستری هستند.

دکتر مسعود نوروزی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون ۴۰۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های استان گیلان بستری بوده و تحت درمان قرار دارند.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید برای حفظ سلامت خود و خانواده شان به پروتکل های بهداشتی توجه داشته و عمل کنند، اضافه کرد: عادی انگاری نسبت به رعایت توصیه های بهداشتی خیز دیگری از بیماری کووید ۱۹ را موجب می شود.

معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان خاطر نشان کرد: با توجه به مشاهده ویروس جهش یافته انگلیسی در کشور، حساسیت ها در رعایت پروتکل های بهداشتی باید بیشتر شود.

وی بیان داشت: تاکنون موردی از ابتلا به ویروس جهش یافته انگلیسی در گیلان مشاهده نشده اما خیلی بعید نیست با توجه به اینکه در استان های دیگر مشاهده شده در آینده شاهد آن در این استان نباشیم.

دکتر نوروزی اظهار داشت: شدت سرایت ویروس کرونا جهش یافته انگلیسی بسیار بیشتر است، علائم آن نیز شدیدتر بروز می کند، ضمن اینکه افراد را در سن پایین شامل کودکان، نوجوانان و جوانان بیشتر مبتلا می کند.

بر اساس آخرین اطلاعات واصله تا نیم روز ۲۹ بهمن مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به یک میلیون و ۵۴۲ هزار و ۷۶ نفر و جانباختگان این بیماری به ۵۹ هزار و ۱۸۴ نفر رسید، تاکنون یک میلیون و ۳۱۷ هزار و ۶۱۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

تاکنون ۱۰ میلیون و ۲۱۸ هزار و ۳۱۸ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها