فرماندار اشنویه: نگرانی مردم نسبت به کرونا کم نشود

مهاباد- ایرنا- فرماندار اشنویه با اظهار نگرانی در مورد کاهش استفاده از ماسک در بین شهروندان افزود: رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی و به ویژه استفاده از ماسک که ناشی از کاهش نگرانی مردم و عادی انگاری در جامعه است موجب شده تا وضعیت این شهرستان به نارنجی تغییر پیدا کند.

عبدالسلام مام‌عزیزی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این عادی انگاری زنگ خطری برای اوج گرفتن دوباره کرونا در این شهرستان است اظهار داشت: عادی انگاری ویروس کرونا، خطر مهلک و بزرگی برای سلامت مردم است در حالی که با ورود ویروس جهش یافته انگلیسی باید رعایت اصول و دستورالعمل های بهداشتی دوچندان شود.

وی گفت: در واقع  این یعنی زنگ خطر و هشدار برای کل جامعه که در صورت ادامه روند و رفتار فعلی شهروندان، بار دیگر شاهد گسترش شیوع و انتشار این ویروس در سطح جامعه خواهیم بود.

فرماندار اشنویه با بیان اینکه اولین فاز واکسیناسیون کرونا در این شهرستان روز شنبه هفته آینده آغاز می‌شود و فازهای بعدی نیز با اولویت کادر درمان طی ماه اسفند اجرا می‌شود اضافه کرد: در اجرای فاز نخست پیش بینی شده است ۱۰ نفر از کادر بخش آی‌سی‌یو بیمارستان این شهرستان واکسینه ‌شوند.

مام عزیزی ادامه داد:  از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این شهرستان تاکنون ‌هزار و ۴۹۵ مورد مبتلا به کووید-۱۹ در این شهرستان شناسایی شده است.

وی با اشاره به اینکه طی ۱۰ روز گذشته نیز ۷۴ نفر به تعداد مبتلایان افزوده شده و یک نفر نیز فوت کرده ‌است بیان کرد: هم‌اکنون ۶ نفر در بیمارستان بستری هستند که از این تعداد چهار نفر در بخش آی‌سی‌یو بستری هستند.

مام‌عزیزی افزود: محدودیت‌های کرونایی در این شهرستان متناسب با وضعیت نارنجی اجرا می‌شود و محدودیت‌های تردد بین شهری، ممنوعیت برگزاری مراسم عروسی در تالارها و نماز جمعه در مساجد ابلاغ شده و دورکاری کارکنان نیز اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: بی‌توجهی به هشدارهای کادر درمانی مبنی بر عدم رعایت محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی و افزایش تجمع و مراسم‌ خانوادگی از دلایل افزایش ابتلا به کرونا در این شهرستان است.

به گزارش ایرنا، طی سه هفته گذشته، ۱۲ شهرستان آذربایجان غربی وضعیت آبی داشت که با بی توجهی مردم به رعایت موارد بهداشتی، این روند به سمت وضع نارنجی و زرد سوق یافته است.

اشنویه ۷۵ هزار نفر جمعیت دارد و در جنوب آذربایجان‌غربی واقع است

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها