ماسک را فقط از داروخانه و واحدهای صنفی مجاز تهیه کنید

شیراز-ایرنا- معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: مردم ماسک مورد نیاز خود را از فقط از داروخانه‌ها و یا واحدهای صنفی مجاز خریداری و از خرید ماسک‌های فاقد بسته بندی و یا مشخصات تولید کننده اکیدا خودداری کنند.

دکتر مریم بهمنیار، پنجشنبه به ایرنا بیان داشت: مردم از خرید ماسک‌های فانتزی و غیراستاندارد به ویژه از دستفروش‌ها و مراکزی که قابلیت پیگیری، بررسی و کیفیت سنجی ندارد، خودداری کنند.

وی افزود: مردم در زمان خرید ماسک باید دقت کنند که دارای کُد" IRC "برای ردیابی، رهگیری و کنترل اصالت باشد و بی شک در صورت مشاهده فروش ماسک فاقد مجوز، با واحد صنفی متخلف برخورد خواهد شد.

کُد " IRC" مجوزی است که سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به داروها و فرآورده‌های حوزه سلامت و پزشکی اعطا می‌کند و فرآورده‌هایی که دارای این کُد هستند یعنی از سوی این سازمان مورد تایید قرار گرفته‌اند.

بهمنیار ادامه داد: در وضعیت کنونی که هنوز زنجیره انتقال ویروس کرونا قطع نشده، اهتمام و التزام بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، به ویژه استفاده از ماسک، رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی، شست و شوی مرتب دست‌ها و تهویه مناسب فضاها به عنوان یک اصل علمی تایید شده است که همه اقشار جامعه برای پیشگیری از ابتلای به این بیماری باید با دقت رعایت کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها