چینی ها در هفته تعطیلات طلایی ۱۲۷ میلیارد دلار هزینه کردند

تهران- ایرنا- آمارهای ارائه شده از سوی وزارت بازرگانی چین نشان می دهد هزینه کالاهای مصرفی مردم این کشور در طول یک هفته «تعطیلات طلایی» عید بهار، با افزایش ۲۸.۷ درصدی در مقایسه با دوره مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی، به رقمی معادل ۸۲۱ میلیارد یوان برابر با ۱۲۷.۵ میلیارد دلار رسیده است.

به گزارش ایرنا به نقل از تلویزیون بین المللی چین (CGTN)، بر اساس این آمار هزینه مصرف چینی ها در طول یک هفته تعطیلات سال نو این کشور که به «تعطیلات طلایی» معروف است، جهشی چشمگیر داشته است.

این گزارش می افزاید: فروش آنلاین چین در طول همین بازه زمانی از مرز ۱۲۲ میلیارد یوان (هر دلار ۶.۷ یوان) فراتر رفته است. فروش آنلاین غذای آماده در مقایسه با تعطیلات جشن بهار سال ۲۰۲۰ جهشی ۱۳۵ درصدی را تجربه کرده است آن هم در شرایطی که بیشتر مردم چین وعده های غذایی آماده مصرف مورد نیاز خود را از طریق بسترهای تجارت الکترونیک تامین کردند.

آمار ارائه شده از سوی وزارت بازرگانی چین نشان می دهد: فروش محصولات مرتبط برای تدارک وعده های غذایی شب سال نو در چین نیز در مقایسه با دوره مشابه سال ۲۰۲۰ رشدی ۵۴.۹ درصدی را تجربه کرده است.

عید بهار یا سال نوی قمری چین، یک رویداد و مناسبت مهم برای اجتماعات خانوادگی در چین محسوب می شود که امسال از تاریخ ۱۲ فوریه/۲۴ بهمن ماه شروع شد.

با توجه به شیوع ویروس کرونا، بسیاری از نهادها در این کشور، شهروندان و کارگران مهاجر را تشویق کرده اند تا با با نرفتن به سفر، شیوع کرونا را کاهش دهند و روند گسترش همه گیری کرونا را کنترل کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =

سرخط اخبار جهان