معاون استاندار: ساختار اداری تهران جوابگوی جمعیت آن نیست

تهران - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری تهران با اشاره به اینکه این استان با مشکلات ساختار اداری مواجه است، اعلام کرد: این میزان کارمند و این ساختار جوابگوی جمعیت ۱۵ میلیونی در استان تهران نیست.

به گزارش ایرنا، غلامرضا عباس پاشا روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان فیروزکوه اظهار داشت: در سطح استان تهران با مشکل ساختار اداری روبرو هستیم و همچنین کمبود نیرو نیز یکی دیگر از مشکلات نظام اداری در این استان است.

وی اظهار داشت: شهرستان فیروزکوه در حوزه کشاورزی و گردشگری در رتبه نخست استان تهران قرار دارد و همین ظرفیت باعث شده در این استان شاهد تحقق ۱۰۷ درصدی اشتغال پیش بینی شده باشیم.

معاون استاندار تهران ادامه داد: با وجود تمام سنگ اندازی های دشمن و تلاش برای از پا در آوردن اقتصاد کشورمان خوشبختانه در همین شهرستان فیروزکوه در سال جاری ۱۴۱ پروژه شاخص به بهره برداری رسید،  به این ترتیب موتور محرکه توسعه در کشور به خوبی به حرکت درآمده و تنها برای رفع دغدغه ها باید به دنبال هم افزایی در دستگاه های مختلف باشیم.

این مسئول در بخش دیگری از سخنانش گفت: تحریم های اقتصادی ما را با برخی چالش های اقتصادی مواجه کرده و از سوی دیگر دشمن به دنبال خلل در حوزه اجتماعی و دامن زدن به اختلافات منطقه ای است اما خوشبختانه مردم ما از سال ۱۳۵۷ تا به امروز در عرصه های مختلف همچون دفاع مقدس نشان دادند که پای آرمان های انقلاب خود ایستاده اند.

عباس پاشا بر لزوم ایجاد هم افزایی برای حل چالش های موجود در استان تهران افزود: امروز شهرستان فیروزکوه باید از ظرفیت های موجود برای توسعه بیش از پیش بهره بگیرد. باید ضرورت ها در همه شهرستان ها به طور دقیق مشخص و با اولویت بندی نسبت به رفع چالش ها اقدام شود.

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان فیروزکوه نقطه کلیدی گردشگری است و در مرحله بعد نیز کشاورزی و صنعت دارای ظرفیت های بسیاری است. از سوی دیگر چالش جدی این شهرستان سربارهایی است که در مسیرهای تردد عبوری به استان های سمنان و مازندران دارد. این چالش ها نادیده گرفته شده اما می طلبد که مورد توجه جدی قرار گیرد.

معاون استاندار تهران اظهار داشت: باید مدیریت مبتنی بر شایستگی در دستور کار قرار گیرد. قطعا اقتدار نظام سیاسی به عملکرد نظام اداری مرتبط است. ساختارهای اداری استان تهران جوابگوی این استان نیست و در همین راستا جلسات و پیگیری های گسترده ای برای حل معضلات و مشکلات ساختار اداری استان تهران برگزار شده است.

این مسئول ادامه داد: دولت ها برای پاسخگویی به نیازهای مردم به وجود آمده اند و اگر در ساختار به درستی به مردم پاسخ داده نشود محرک توسعه پدید نمی آید.

پاشا تاکید کرد: ساختار اداری استان تهران چالش های جدی دارد و شهرستان فیروزکوه نیز از این مسئله مستثنی نیست. لذا به دنبال تقویت این ساختار در تمامی ۱۶ شهرستان استان تهران هستیم. تیم های آسیب شناسی تشکیل شده و دو پژوهش آسیب شناسی ساختار اداری استان و آسیب شناسی منابع انسانی در دستور کار قرار گرفته، بی تردید با به نتیجه رسیدن این دو پژوهش می توانیم گام موثری در تقویت جدی سازمان اداری برداریم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها