آذربایجان‌غربی استان اول کشور در سامانه‌های حمل و نقل هوشمند شد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی گفت: مرکز مدیریت راه‌های این اداره‌کل در آخرین ارزیابی عملکرد سامانه‌های حمل و نقل هوشمند در کشور، رتبه نخست را کسب کرد.

ارسلان شکری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این ارزیابی شامل عملکرد مجموعه این اداره کل در مدیریت پروژه های تردد شمار، دوربین های نظارت تصویری، ثبت تخلفات سرعت، توزین حین حرکت، مدیریت ناوگان امدادی ، تلفن ۱۴۱، ثبت سوانح و وقایع و تابلوهای ترافیک نما و پیام متغیر به همراه تحلیل داده های سامانه هاست.

وی اضافه کرد: این ارزیابی در بسیاری از پروژه ها به هماهنگی و همکاری واحدهای مختلف مرتبط ازجمله اداره ماشین آلات، اداره ایمنی و ترافیک و حمایت اداره کل در پیشبرد فعالیت‌های مرکز مدیریت راه‌ها در ارتباط با سایر دستگاه‌های استان مانند پلیس راه بستگی داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی بیان کرد: رتبه نخست استان در حوزه حمل و نقل هوشمند، از ابتدای سال جاری تاکنون و در ارزیابی های انجام شده استمرار داشته است .

شکری ادامه داد: در حال حاضر ۴۰ دوربین نظارتی، ۶ تابلو وی ام اس، ۳۳ سامانه هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور در مرکز مدیریت راه‎ها فعال بووده و فعالیت سامانه ۱۴۱ نیز شبانه روزی است.

به گزارش ایرنا، سالانه صدها میلیون تردد در جاده های آذربایجان غربی ثبت می شود.

آذربایجان غربی ۱۲ هزار کیلومتر جاده دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها