مبتلایان به کرونا در آذربایجان غربی همچنان نزدیک به ۴۰۰ نفر است

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: تعداد مبتلایان به کرونا در استان نظیر ۱۰ روز گذشته همچنان نزدیک به ۴۰۰ نفر است که روند افزایشی شیوع این ویروس را نشان می دهد.

دکتر جواد آقازاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته نیز ۳۹۳ نفر به بیماری کووید ۱۹ در آذربایجان غربی مبتلا شدند که نزدیک به ۲۰ درصد آنان در مراکز درمانی تحت مداوا قرار گرفتند.

وی اضافه کرد: با اضافه شدن ۸۱ بیمار کرونایی دیگر، کل بستری های ناشی از سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به ۴۷۸ نفر رسید که از این تعداد، ۲۵۴ نفر مشکوک و ۲۲۴ نفر مبتلا هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: همچنین از کل بستری شدگان، ۱۳۷ نفر شامل نزدیک ۳۰ درصد آنان در بخش مراقبت های ویژه بوده و ۳۱ نفر نیز به ونتیلاتور متصل هستند.

دکتر آقازاده از فوت چهار نفر دیگر شامل ۲ نفر در خوی و ۲ نفر در سلماس بر اثر ابتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و اظهار کرد: با اضافه شدن این تعداد، کل فوتی های ناشی از بیماری کووید ۱۹ در استان به سه هزار و ۵۸۰ نفر افزایش یافت.

وی تاکید کرد: رعایت پروتکل ها مهمترین ضرورت مقابله با کرونا در وضعیت کنونی است و دوری از دورهمی های خانوادگی در کنار استفاده از ماسک و رعایت بهداشت فردی، می تواند از شیوع بیشتر بیماری جلوگیری کند.

به گزارش ایرنا، تاکنون ۱۱۰ هزار و ۴۴۸ نفر در آذربایجان غربی به کرونا مبتلا شده که حدود هفت درصد کل مبتلایان کشور و یک هزارم کل مبتلایان دنیا را تشکیل می دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha