۳ هزار و ۷۲۳ حافظ قرآن در نیروی انتظامی خراسان جنوبی آموزش دیدند

بیرجند - ایرنا - رییس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی خراسان‌جنوبی گفت: طی ۱۰ سال گذشته سه هزار و ۷۲۳ نفر حافظ در برنامه‌های حفظ قرآن کریم عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی خراسان جنوبی تربیت شدند.

حجت‌ الاسلام محمدرضا عبداللهی روز پنجشنبه در مراسم افتتاحیه یازدهمین آزمون جامع حافظان قرآن کریم نیروی انتظامی خراسان جنوبی افزود: در یازدهمین آزمون جامع حافظان قرآن کریم ۴۲۲ حافظ از کارکنان پایور و وظیفه، خانواده و بازنشستگان نیروی انتظامی استان شرکت کردند.

وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری ۲۸۰ جلسه حضوری و ۳۵۰ جلسه غیرحضوری کلاس‌های حفظ قرآن برگزار شده است که تعداد ۴۲۲ نفر در این کلاس‌ها شرکت کرده‌اند.

رییس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی خراسان‌جنوبی گفت: کانال تخصصی عطر قرآن را در دارالقرآن عقیدتی و سیاسی در راستای آموزش حفظ، روخوانی و روانخوانی راه‌اندازی کردیم.

وی اظهار داشت: طی ۶ سال گذشته تعداد ۳۸ نفر در دارالقرآن عقیدتی سیاسی انتظامی استان موفق به اتمام حفظ قرآن کریم شده‌اند و بیش از ۳۰۰ نفر حافظ بالای پنج جزء نمره قبولی را در آزمون جامع حافظان قرآن کریم کسب کردند.

وی ادامه داد: همچنین تعداد ۲۸ نفر از حافظان بالای پنج جزء در آزمون‌های تخصصی دارالقرآن کریم سازمان تبلیغات اسلامی کل کشور قبول شده‌اند و تعداد پنج نفر از حافظان کل قرآن کریم حائز دریافت مدرک درجه سه و مفتخر به دریافت دانشنامه لیسانس علوم قرآن با تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شدند.

عبداللهی با بیان اینکه سال‌هاست نیروی انتظامی در تشویق و انس با قرآن کریم فعالیت‌های خوبی را انجام می‌دهد گفت: چندین سال است پس از توصیه رهبر معظم انقلاب مبنی بر حفظ قرآن در نیروی انتظامی به آن به صورت جدی پرداخته می‌شود و حفظ قرآن کریم، ترجمه و مفاهیم قرآن، تلاوت و روخوانی است که این سیر برکات زیادی را برای ناجا به همراه داشته است.

وی با اشاره به اینکه باید برای رسیدن به شاخص‌های پلیس تزار انقلاب اسلامی مدنظر مقام معظم رهبری تلاش شود، بیان کرد: یکی از برکات این برنامه‌ها رضایت مقام معظم رهبری از عملکرد ناجا و خطاب قرار دادن نیروی انتظامی به عنوان مجاهد فی سبیل ‌الله است.

عبداللهی عنوان کرد: عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی تاکنون مقامات خوبی کسب کرده و در سطح ملی نیز جزء استان‌های برتر در زمینه حفظ قرآن و رویکردهای قرآنی است.

وی گفت: این نهاد هر سال از سوی سازمان تبلیغات اسلامی استان به عنوان برترین دستگاه در رویکردهای قرآنی معرفی می‌شود.

رییس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی خراسان‌جنوبی اظهار داشت: کارکنان نیروی انتظامی با توجه به تنوع ماموریت‌ها بیش از قشرهای دیگر جامعه نیاز دارند که خود را در پناه قرآن کریم قرار داده و صیانت شوند تا جامعه را صیانت کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha