نخستین گروه جهادی بسیج دانشگاه تهران به سی سخت اعزام می شوند

یاسوج- ایرنا- مسئول گروه دانشجویان جهادگر دانشگاه تهران گفت: نخستین گروه جهادی شهید چمران دانشگاه تهران شامل گروه جهادی بسیج علوم اجتماعی این دانشگاه به مناطق زلزله زده سی سخت اعزام می شوند.

محمد رضا راسک روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با هدف کمک رسانی به آسیب دیدگان زلزله سی سخت این گروه اعزام خواهند شد.

وی افزود: این گروه جهادی شامل ۵۰ دانشجوی بسیجی است که فردا در سی سخت استقرار خواهند یافت.

مسئول گروه دانشجویان جهادگر دانشگاه تهران تصریح کرد: مدت اعزام و حضور این افراد برای خدمت به مناطق زلزله زده سی سخت ۱۰ روز است.

راسک ادامه داد: در راستای کمک به مناطق زلزله زده علاوه بر اعزام این گروه جهادی توسط بسیج دانشگاه تهران خیل عظیمی از کمک ها از قبیل چادر و پلاستیک برای روزهای سرد و برفی، آب معدنی، بسته غذایی بحران و غیره به این مناطق ارسال شده است.

وی عنوان کرد: بسته های غذایی در نظر گرفته شده حدود ۳ هزار بسته است که حاوی ضروریات زلزله زدگان در مواقع بحران است.

مسئول گروه دانشجویان جهادگر دانشگاه تهران ابراز داشت: این گروه جهادی با انعکاس وقایع و محرومیت های استان به ویژه دنا شرایط حضور مابقی گروه های جهادی را برای بازسازی این منطقه زلزله زده فراهم می کنند.

پیش از این، همین دانشجویان مومن، نخبه و جهادگر کهگیلویه وبویراحمدی دانشگاه تهران در حرکتی خودجوش، خیرخواهانه وایثارگرایانه در بحران بیماری کرونا همگام با سایر گروه های مردمی علاوه بر تولید وتامین ماسک وسایر اقلام بهداشتی مورد نیاز برای کادر بهداشت و درمان در سطح استان و بیمارستان ها اقدام به جمع آوری و توزیع کمک های مومنانه و بسته های معیشتی میان محرومان و افراد کم بضاعت کرده اند.

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی۵.۶ دهم ریشتر ، ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه و ۳۴ ثانیه ؛چهارشنبه شب شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا را در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزاند. مرکز لرزه نگاری کشور اعلام کرد این زمین لرزه در عمق ۸ کیلومتری زمین اتفاق افتاد..

براساس این گزارش ،زلزله در فاصله ۱۰ کیلومتری سی‌سخت در کهگیلویه و بویراحمد ، ۱۹کیلومتری کمه در استان اصفهان و ۲۴ کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد رخ داده است .

این زمین لرزه در شهرهای یاسوج، گچساران و دهدشت هم احساس شد.

 ۱۲ فروردین سال ۹۷ نیز زمین لرزه ۵.۶ ریشتری در شهرهای سی سخت و یاسوج خساراتی به بار آورد.

سی سخت با ۷ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری غرب یاسوج قرار دارد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها