ویژه برنامه  فرهنگی« خانه ام کانون» در البرز اجرایی شد

کرج- ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز اعلام کرد که ویژه برنامه فرهنگی کشوری با عنوان «خانه ام کانون» با میزبانی البرز در بستر شبکه شاد اجرایی شد.

فرشته فهمیده روز جمعه درگفت وگوی اختصاصی با ایرنا اظهارداشت: این ویژه برنامه هر روز از ساعت ۱۹ الی ۱۹:۴۵ در کانال معاونت پرورشی و فرهنگی به صورت زنده اجرا می شود.

وی خاطرنشان کرد: اجرای این برنامه می تواند بخشی از فعالیت های حوزه پرورشی را به تصویر بکشد که یک هفته ادامه خواهد داشت.

فهمیده با اشاره به اینکه ۱۱۸۲ کانون فرهنگی تربیتی درکشور فعالیت دارد، خاطرنشان کرد: استان ها به ۶ قطب کانون فرهنگی تربیتی تقسیم شده اند تا امکان استفاده از ظرفیت ها و تجربیات کاری فعالان این حوزه مهم فراهم شود.
وی تصریح کرد: تا کنون از استانها ۹۰۰ اثر فرهنگی هنری منتخب برای به نمایش درآمدن در این ویژه برنامه دربستر شاد ارسال شده است.

فهمیده اضافه کرد: در این برنامه کشوری به فعالیت انجمن های ۲۲ گانه کانون های فرهنگی تربیتی نیز پرداخته می شود.

وی با بیان اینکه امسال راه اندازی نگارخانه در کانون های فرهنگی تربیتی یکی از برنامه های مهم بزرگداشت سالگرد کانون ها ی فرهنگی تربیتی کشور را تشکیل داد، یادآورشد: ۲ روز قبل نگارخانه کانون فرهنگی تربیتی شهید فهمیده کرج با حضور وزیرآموزش و پرورش، استاندار البرز و معاون پرورشی و فرهنگی این وزارتخانه مورد افتتاح قرارگرفت.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: دراین برنامه مجازی کانون های فرهنگی تربیتی گردهم آمده اند تا با کارکرد، خلاقیت آفرینی و فعالیت ها یکدیگر در فصول مختلف کاری آشنا یی بیشتری پیدا کنند.

وی یادآورشد: مهمترین محوربرنامه های این هفته دراین روز شمار را کانون، جهش تولید، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، رهروان شهید سلیمانی، تربیت نسل مهدوی، تندرستی و سلامت درایام کرونایی، مهارت آموزی، مشارکت اجتماعی ، فضای مجازی، رسانه وشبکه شاد، غنی سازی اوقات فراغت و پویایی و نشاط و جوانه ها تشکیل می دهد.

فهمیده افزود: آموزش و توانمندسازی مدیران و مربیان کانون های فرهنگی تربیتی ازجمله با موضوع آموزش انجمن ها، قرآن و عترت، کارآفرینی، انتظار و مهدویت، مجری گری، خبرنگاری، پیشگامان سلامت، ورزش، گردشگری، مهارت های زندگی، بازیهای رایانه ای، نجوم،حقوق دانش آموزی، هنرهای نمایشی و آوایی، کتاب و کتابخوانی، شعر و داستان، فیلم دانش آموزی و رباتیک نجوم نیز که از سی ام بهمن تا ۶ اسفندماه سال جاری دربستر شبکه شاد درحال اجراست ازدیگر برنامه های هفته بزرگداشت کانون های کشور به میزبانی البرزاست.

وی ادامه داد: هفته بزرگداشت کانون های فرهنگی تربیتی فرصت بسیار مناسبی است تا توجه و تمرکز معلمان، دانش آموزان و اولیا به فعالیت و ماموریت های کانون ها به منظور بهبود و ارتقای سطح کیفی خدمات آموزشی و پرورشی معطوف گردد.

وی تاکید کرد: کانون های فرهنگی تربیتی یکی از مهم ترین ظرفیت های نظام تعلیم و تربیت در کنار مدرسه به شمارمی رود که می توانند زمینه برقراری مهارت های ارتباطی وحرفه ای، فعالیت های گروهی و شکوفایی استعدادهای نهفته دانش آموزان را مهیا کنند.

استان البرز ۱۲ کانون فرهنگی تربیتی دارد که سالانه حدود ۵۰ هزار نفراز خدمات آن بهره مند می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha