مردم بیرون از منازل ماسک بزنند

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار گیلانغرب گفت: مردم در بیرون از منزل ماسک بزنند تا شاهد شعله‌ور شدن دوباره آتش کرونا و افزایش شمار مبتلایان در شهرستان نباشیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «کوروش محمودیان» روز پنجشنبه در جلسه ستاد کرونا گیلانغرب در سرسرای اجتماعات فرمانداری، افزود: تاکنون موردی از ابتلا به ویروس جدید جهش یافته در این شهرستان شناسایی نشده است.

وی اظهار داشت: تمهیدات لازم برای مقابله با سرایت ویروس کرونا اتخاذ شده اما مردم باید دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک را با جدیت در اولویت قرار دهند تا مجبور به اعمال محدودیت‌ها نشویم.

فرماندار گیلانغرب در ادامه گفت: وضعیت فعلی بسیار شکننده است و اگر رعایت نشود دوباره آتش بیماری کرونا شعله‌ور خواهد شد از این رو توصیه می‌شود استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل‌ها با جدیت دنبال شود.

محمودیان ادامه داد: از ابتدای شروع اپیدمی از مجموع۲ هزار و ۴۰۴ نمونه اخذ شده تاکنون آزمایش یک هزار و ۲۲۲ نفر مثبت شده که متاسفانه ۶۵ مورد آن‌ها منجر به فوت شده است.

وی با اشاره به اینکه طرح ملی شهید سلیمانی با جدیت در شهرستان در حال اجرا است، گفت: تاکنون ۹۴ درصد جمعیت شهرستان غربالگری شده‌اند که علاوه بر ارایه خدمات مراقبتی همزمان نسبت به ارایه خدمات حمایتی نیز به خانوارهای محروم اقدام می‌شود.

فرماندار گیلانغرب اضافه کرد: در خصوص سالک نیز کانون‌های آسیب‌پذیر شهرستان شناسایی و اقدام‌های تمهیدی در این نقاط و پیشگیری در سایر نقاط شهرستان در حال پایش و کنترل است که امیدواریم با همکاری خود مردم تاثیرپذیری اقدام‌ها به عمل آمده در هر ۲بخش کرونا و سالک بیش از پیش محقق شود.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها