عملیات برفروبی محورهای فریدونشهر آغاز شد

اصفهان-ایرنا- رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای فریدونشهر گفت: عملیات برف روبی محورهای این شهرستان به دنبال ریزش ۴۰ سانتیمتری برف آغاز شده است.

علی اکبر آقایی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: با توجه به اینکه پیش بینی شده بارش برف تا عصر امروز ادامه یابد، عملیات برف روبی از نخستین ساعات روز آغاز شده است که به دنبال آن مسیرها اکنون باز اما تردد در آنها به کندی صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه ارتفاع برف در برخی محورهای شهرستان به بیش از ۴۰ سانتی متر رسیده است، افزود: عملیات برف روبی محورهای گردنه کلوسه نیز بلافاصله پس از پایان بارش برف آغاز خواهد شد.

گردنه کلوسه ارتباط زمینی روستاهای کلوسه، وستگان ، دورک ، کاهگانک ، کاهگان بالا ، گاهگان پایین و وزوه را با سایر شهرستان فریدونشهر در غرب استان اصفهان برقرار می‌کند.

به گفته وی در زمان حاضر دیگر محورهای اصلی و فرعی این شهرستان در حال برف روبی و تردد در آنها امکان پذیر است.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای فریدونشهر از رانندگان و مسافران درخواست کرد حتی الامکان سفر به مناطق سردسیر غرب استان را به تعویق بیندازند، همچنین تجهیزات زمستانه به همراه داشته باشند.

اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان فریدونشهر با برخورداری از ۲۰ دستگاه ماشین‌آلات سبک، نیمه سنگین و سنگین همچنین  ۳۵ نفر از عوامل راهداری عملیات برفروبی و بازگشایی محورهای مسدود شده این شهرستان در فصل سرما را  بر عهده دارد.

بنا به گزارش اداره هواشناسی فریدونشهر،  میزان بارندگی تا ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه امروز بیش از ۲۳ میلیمتر و میانگین ارتفاع برف تازه ۲۵ سانتیمتر بوده است. بارش ها در این شهرستان در مقایسه با میانگین بلند مدت ۱۸ درصد کاهش داشته است. میانگین بارش سال زراعی جاری تا کنون بیش از ۲۵۸ میلیمتر بوده است.

بارش باران صبح پنجشنبه ۳۰ بهمن ۹۹ در بیشتر محورهای ارتباطی به‌ویژه در مناطق غربی و سمیرم در جنوب استان سبب لغزندگی سطح جاده‌ها و کندی تردد شده است.

به گزارش ایرنا، هواشناسی وقوع بارش و تند باد را در بیشتر مناطق اصفهان را پیش بینی کرده و موج کم فشار و جبهه هوای ناپایدار از روز گذشته در استان استقرار پیدا کرده است  و به‌همراه آن وزش تند باد و بارندگی پیش بینی شده بود که شب گذشته در مناطق غرب از جمله گلپایگان و خوانسار و مرکز استان وزش باد شدید و بارندگی گزارش شد.  

هشدارهای لازم در خصوص کاهش دما به‌دلیل نفوذ توده هوای سرد ارائه شده است و این کاهش محسوس  دما بین هشت تا ۱۲ درجه سانتیگراد پیش بینی شده که بیشتر مناطق استان را در بر خواهد گرفت و تا روز شنبه هفته آینده ادامه خواهد یافت.

همچنین وزش تند باد شب گذشته در اصفهان به شکسته شدن افزون بر ۳۰ اصله درخت و نیز آسیب رسیدن به پنج دستگاه خودرو منجر شد.

فریدونشهر با ۳۵ هزار نفر جمعیت در ۱۸۰ کیلومتری عرب استان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها