مدیرعامل: صندوق ضمانت صادرات ۲۰۰ میلیون یورو افزایش اعتبار می‌یابد

کرمان - ایرنا - مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با بیان اینکه ۲۰۰ میلیون یورو افزایش اعتبار برای صندوق ضمانت صادرات ایران در نظر گرفته شده است گفت: این صندوق در سال جاری ۲.۸ میلیارد دلار صادرات کشور را پوشش داده که شامل ۱۰ درصد می‌شود. 

به گزارش ایرنا، سید عبدالله سجادی روز پنجشنبه در همایش بزرگداشت روز صادارات استان کرمان افزود: صادرات امری مقدس است و توسعه این مهم عزت، عظمت، رفاه، آرامش، سلامت، تندرسی و افزایش درآمد در بلندمدت را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه صندوق ضمانت صادارات در بسیاری از کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه رکن رکین توسعه صادارات است و صادرکنندگان باید از خدمات این صندوق مطلع شوند اظهار داشت: این صندوق در سال جاری ۲.۸ میلیارد دلار صادارت کشور را پوشش داده که شامل ۱۰ درصد می شود. 

مدیرعامل صندوق ضمانت صادارات ایران با بیان اینکه کرمان به عنوان بزرگترین صادر کننده کشور است تصریح کرد: با حضور تمام صادرکنندگان این استان می توانیم استراتژی در حوزه صادرات را برای سال آینده تدوین کنیم. 

سجادی با بیان اینکه صندوق ضمانت صادارات ایران در سال جاری ۱۰۰ میلیون دلار پوشش صادراتی را برای کرمان قرار داده است افزود: در سال های اخیر ۲۱۰ میلیون دلار به تجار این استان اختصاص داده است. 

وی با بیان اینکه در حال حاضر ظرفیت های کرمان در دل صندوق ضمانت صادرات ایران مغفول مانده است و مسئولان این استان و اتاق بازرگانی هماهنگی ها لازم را می توانند در این زمینه انجام دهند گفت: استان کرمان رتبه نخست صادارات را در سطح ملی دارد اما ششمین مشتری صندوق ضمانت صادرات ایران است و انتظار داریم در این زمینه هم مشتری اول باشد. 

مدیرعامل صندوق ضمانت صادارات ایران با اشاره به اینکه کرمان دومین رتبه دریافت کننده خسارت از صندوق  بوده است تصریح کرد: صندوق ضمانت صادارات ۵۰ میلیون دلار به این استان خسارت پرداخت کرده است.

سجادی با تأکید بر اینکه حمایت از صادرکنندگان خرد و کمک کردن به آنها برای توسعه صادرات از ماموریت صندوق ضمانت است گفت: تلاش کردیم تا بروکراسی ها در این صندوق کاهش یابند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha