والیبال ارومیه در لیگ برتر؛ ۲ نتیجه متفاوت در نبود تماشاگران

ارومیه- ایرنا- ۲ تیم حاضر از ارومیه در رقابت های لیگ برتر والیبال باشگاه های کشور با اتمام مرحله گروهی، ۲ نتیجه متفاوت کسب کردند و در حالی که شهرداری برای قرار گرفتن در صدر می‌جنگید، تیم آذرباتری در قعر جدول جا خوش کرده بود.

به گزارش ایرنا، مرحله گروهی لیگ برتر والیبال باشگاه های کشور، دیروز چهارشنبه در تهران به پایان رسید و تیم های اول تا هشتم برای حضور در مرحله حذفی انتخاب شدند.

در این رقابت ها، شهرداری ارومیه در کنار سپاهان اصفهان، فولاد سیرجان، شهداب یزد، سایپای تهران، لبنیات هراز آمل، شهرداری گنبد و شهرداری ورامین به رقابت های حذفی رسیدند و تیم های پیکان تهران، خاتم اردکان، هورسان رامسر، شهرداری قزوین، راهیاب ملل مریوان و آذرباتری ارومیه از رسیدن به مرحله نهایی بازماندند.

شهرداری ارومیه؛ جدی ترین رقابت برای قهرمانی پس از سال های متمادی

تیم شهرداری ارومیه که نزدیک به ۱۰ سال در رقابت های لیگ برتر حضور داشته و بارها برای رسیدن به قهرمانی تنها یک پله فاصله داشته، امسال نیز رقابت ها را به خوبی آغاز کرد و ادامه داد و در بهترین رده برای رسیدن به پلی آف جای گرفت.

این تیم که در مقاطعی از فصل نیز رده اول را در اختیار داشت و البته تا رده های چهارم و پنجم هم تا مقاطعی پایین رفت، توانست با بردهای هفته های پایانی خود، رده دوم را تثبیت کند و برای رسیدن به رده های بالاتر با حریفی از دیگر شهر والیبال خیز کشور یعنی گنبد مصاف بدهد.

تیم والیبال شهرداری ارومیه در حالی به رده دوم رسید که از ۲۶ دیدار خود، ۲۱ برد را به دست آورد و پنج باخت داشت؛ این تیم از ۷۸ امتیاز ممکن، ۶۲ امتیاز را به دست آورد و با ۶۹ ست برده و ۲۹ ست باخته، ۲ هزار و ۳۲۴ امتیاز را در طول فصل از آن خود کرد.

شهرداری ارومیه در این فصل تنها مقابل تیم های فولاد سیرجان ایرانیان، سپاهان اصفهان در دور رفت و شهداب یزد، شهرداری گنبد و شهرداری ورامین در دور برگشت متحمل شکست شد که البته در ۲ دیدار از آنها شامل باخت سه بر ۲ مقابل شهداب یزد و باخت مشابه مقابل شهرداری ورامین، یک امتیاز برای خود کسب کرد.

این تیم تنها در سه دیدار خود موفق به کسب امتیاز نشد و تنها در مقابل تیم فولاد سیرجان ایرانیان در هفته چهارم، بدون برد حتی یک ست زمین بازی را ترک کرد که نشان دهنده قوت تیم در رقابت ها بود.

شهرداری ارومیه تیم های سایپا، لبنیات هراز آمل، هورسان رامسر، پیکان تهران، خاتم اردکان، شهرداری قزوین، راهیاب ملل مریوان و تیم همشهری، آذرباتری ارومیه را در هر ۲ بازی دور رفت و برگشت برد تا در رده دوم جدول قرار گیرد.

این تیم در دیدار پلی آف مقابل تیم شهرداری گنبد قرار می گیرد که ۲ بازی متفاوت در طول لیگ با این تیم داشت؛ در دور رفت این رقابت ها، شهرداری ارومیه با نتیجه سه بر صفر و با قدرت همنام گنبدی خود را شکست داد ولی در بازی برگشت، با نتیجه سه بر یک شکست خورد تا یکی از دیدارهای بدون امتیاز در لیگ امسال برای شهرداری ارومیه باشد.

دیدار ۲ تیم در روزهای چهارشنبه و جمعه، ششم و هشتم اسفند ماه جاری برگزار می شود تا تکلیف یکی از چهار تیم راه یافته به نیمه نهایی امسال لیگ برتر مشخص شود که البته امیدهای شهرداری ارومیه در این رقابت بسیار بیشتر از همنام گنبدی است.

به نظر می رسد، امسال تیم شهرداری ارومیه شانس بسیار بیشتری نسبت به سال های گذشته برای رسیدن به قهرمانی لیگ داشته باشد که در آن صورت، آرزوی دیرینه والیبال دوستان این شهر والیبال خیز به ثمر خواهد نشست.

آذرباتری ارومیه؛ دور از انتظار والیبال دوستان ارومیه ای و در فکر سال های آینده

تیم والیبال آذرباتری ارومیه نیز دیگر نماینده این شهر والیبال خیز در رقابت های امسال لیگ برتر والیبال باشگاه های کشور بود که نتوانست انتظارها را برآورده کند و از ۲۶ دیدار خود تنها سه برد به دست آورد که البته برخی از آنها مقابل تیم های بالای جدول بود.

این تیم در ۲۶ دیدار خود سه برد مقابل خاتم اردکان، لبنیات هراز آمل و راهیاب ملل مریوان داشت و برای نخستین برد خود در این رقابت ها نیز، مجبور شد که ۱۲ هفته منتظر بماند.

آذرباتری که  تنها تیم بدون برد "سه بر صفر" در جدول رده بندی امسال لیگ بود، تنها در ۲ دیدار مقابل خاتم اردکان و راهیاب ملل مریوان به حریفان امتیاز نداد و در ۲۴ بازی حریفان توانستند از این تیم امتیاز کسب کنند.

این تیم در رقابت های امسال با ۲۰ ست برده و ۷۳ ست باخته، کارنامه قابل قبولی از خود نشان نداد.

نبود تماشاگر؛ مهمترین پاشنه آشیل والیبال ارومیه در لیگ امسال

ارومیه که از سالیان گذشته به عنوان پایتخت والیبال ایران و آسیا شناخته شده و تماشاگران والیبال شناس و والیبال دوست آن، همواره در محافل ورزشی زبانزد بوده است، امسال بزرگترین خلا خود را در نبود تماشاگر می دید.

در ابتدای فصل و برگزاری بازی ها در استان های مختلف به ویژه شهر ارومیه، این نبود تماشاگر به خوبی احساس شد و به نظر می رسد که با وجود تماشاگر علاوه بر بازی های بهتر از سوی شهرداری ارومیه، تیم آذرباتری نیز می توانست بازی های بسیار خوبی را نشان  داده و حتی در زمره تیم های راه یافته به مرحله حذفی حضور داشته باشد.

به نظر می رسد برای فصل آتی لیگ برتر باید با بهبود شرایط کرونایی، منتظر حضور تماشاگران ارومیه ای در میادین باشیم تا شور و اشتیاق دوباره به زمین های والیبال برگردد و کمک حال تیم ها به ویژه ارومیه ای ها در لیگ باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها