هوای بجنورد سالم شد  

بجنورد- ایرنا- کارشناس پایش اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: ناپایداری جوی و وزش باد سبب شده تا غلظت آلاینده ها در آسمان کاهش یابد و سلامت به هوای مرکز استان پس از سه روز بازگردد. 

جواد عمارلو روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شاخص کیفیت هوای بجنورد مرکز استان امروز ۹۷ و سالم گزارش شده است.

وی با بیان اینکه دیروز شاخص کیفیت هوا  ۱۰۲ و ناسالم برای گروه های حساس گزارش شده بود افزود: در هفته جاری کیفیت هوای بجنورد در چند روز از چرخه سلامت خارج شد. 

وی گفت: در شاخص سنجش هوا وضعیت صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای تمام گروه های سنی، ۲۰۱ تا ۳۰۰ خیلی ناسالم و بیش از ۳۰۰ خطرناک و بحرانی است.   

کارشناس پایش اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی افزود: گرد و غبار، علت مهم آلودگی هوای بجنورد است. اکنون در اطراف شهر بجنورد شماری از واحدهای آلاینده نظیر سنگ شکن ها و کارخانه آسفالت فعال هستند.

کارشناسان می گویند با توجه به کاسه ای بودن شهر بجنورد، در صورت بروز مشکل در آلودگی هوا، رفع آن مشکل است، از این رو باید اقدامات پیشگیرانه، مورد توجه باشد.  

آلودگی هوای مرکز خراسان شمالی تنها در یک نقطه قابل سنجش و اندازه گیری است و تنها ایستگاه سنجش آلودگی هوای استان در جوار اداره کل حفاظت محیط زیست استان مستقر است.

هواشناسی خراسان شمالی جوی ناپایدار را برای امروز و فردا در استان پیش بینی کرده است.  

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق  کشور واقع است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها