همسان سازی حقوق استادان دانشگاه‌ ضامن اعتلای علمی کشور است

زنجان - ایرنا - عضو شورای صنفی بسیج اساتید کشور گفت: همسان سازی حقوق اعضای هیات عملی دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارت علوم، ضامن اعتلای علمی کشور است.

دکتر رهام شرف روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: متاسفانه طی چند سال گذشته اعضای هیات علمی دانشگاه های زیر مجموعه وزارت علوم افزایش حقوق ناچیزی داشته اند و با وجود اینکه یک عضو هیات علمی در بدو ورود ۶ الی ۷ میلیو  تومان دریافتی دارد بعضا این قشر در جامعه به عنوان نجومی بگیر معرفی می شوند.

وی اظهار داشت: از سوی دیگر اعضای هیات علمی هم رشته با اعضای هیات علمی وزارت علوم در وزارت بهداشت حدود ۸۰ درصد دریافتی بالاتر دارند، همین مساله موجب شد تا در چند روز اخیر مساله همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی وزارت علوم با بخش غیربالینی وزارت بهداشت در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی تصویب شود.

عضو شورای صنفی بسیج اساتید کشور خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه عدم توجه به وضعیت معیشتی اساتید پیامدهایی چون مهاجرت اساتید؛ رکود علمی و در نهایت بی میلی جوانان به علم و دانش را در پی دارد و این پیامدها با آرمان های انقلاب اسلامی و سند چشم انداز کشور در تضاد است، اقدام اعضای کمیسیون تلفیق مجلس در جهت همسان سازی حقوق اعضای هیات عملی دانشگاه‌ها، اقدامی شایسته و بجا بوده و قابل تقدیر است.

دکتر شرف گفت: با توجه به اینکه طرح همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی وزارت علوم با بخش غیر بالینی وزارت بهداشت چند روز آینده برای رای گیری به صحن علنی مجلس خواهد رفت و پس از تایید در صحن نیز، امیدواریم نمایندگان در صحن علنی و هم اعضای محترم شورای نگهبان از این موضوع حمایت کرده و از این طریق به اعتلای علمی کشور کمک کنند.

وی تصریح کرد: از آنجا که در بیانیه گام دوم انقلاب نیز بیشترین تاکید بر حوزه علم و اعتلای علمی کشور است، طرح همسان‌سازی نیز به نوعی در راستای همین موضوع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha