مرحله دوم واکسن کرونا هم به دیگر اعضای کادر درمان تزریق می‌شود

مشهد- ایرنا- رییس اداره امور بیماریهای واگیردار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: به زودی دومین محموله واکسن کرونا که وارد کشور شده برای تزریق به دیگر اعضای کادر درمانی این دانشگاه وارد خراسان رضوی می‌شود.

دکتر زهرا نهبندانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در محموله دوم واکسن کرونا سهم دانشگاه علوم پزشکی تا حدود سه برابر اولین محموله بود و این واکسن‌ها به کارکنان اورژانس ۱۱۵ و سایر کادر درمانی تعلق می‌گیرد.

وی ادامه داد: در مرحله اول کمتر از هزار دوز واکسن به استان خراسان رضوی تعلق گرفت که ۴۷۰ دوز آن سهم دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بقیه سهم سایر دانشکده ها و دانشگاههای علوم پزشکی مستقر در استان شد.
رییس اداره امور بیماریهای واگیردار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در قالب محموله اول تمام پرسنل بخش‌های مراقبت‌های ویژه مرتبط با بیماران کرونایی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد و پرسنل شاغل در بخش آی.سی.یو که تا به حال به کرونا مبتلا نشده‌اند واکسن کرونا دریافت کردند.
نهبندانی افزود: اکنون محموله دوم واکسن کرونا وارد کشور شده است و به محض ارسال واکسن به خراسان رضوی، فرآیند تزریق آن به گروههای هدف انجام خواهد شد.
وی ادامه داد: به دلیل شرایط خاص نگهداری واکسن کرونا که باید در محیط زیر ۲۰ درجه بماند افراد داوطلب واکسن باید به صورت حضوری به برخی از مراکز محدود که شرایط نگهداری واکسن را دارند مراجعه کنند.

۸۰ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و به بقیه جمعیت این استان توسط دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شود.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون یک میلیون و ۵۵۰ هزار و ۱۴۲ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان ۵۹ هزار و ۲۶۴ نفر را در کشورمان گرفته است. تاکنون یک میلیون ۲۴۱۰ هزار و ۲۳۱ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا هم در ایران بهبود یافته‌اند.  

بر اساس آخرین تحلیلهای آماری اعلام وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی ۱۱ شهرستان کشور در وضعیت قرمز، ۳۹ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۲۸ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۷۲ شهرستان در وضعیت آبی شیوع ویروس همه‌گیر قرار دارند.

"پاندمی کرونا" تاکنون در سطح جهان ۱۱۰ میلیون و ۵۱۸ هزار و ۵۶۶ نفر را بیمار کرده و جان دو میلیون و ۴۴۲ هزار و ۹۲۳ نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است. ۸۵ میلیون و ۴۱۳ هزار و ۹۱۵ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در سطح جهان، تاکنون درمان شده‌اند.

در این میان آمریکا با ۲۸ میلیون ۴۵۳ هزار ۵۲۶ بیمار کووید ۱۹ و ۵۰۲ هزار و ۵۴۴ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است. پس از آمریکا کشورهای هند، برزیل و روسیه بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند. 

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول مبتلایان پاندمی کرونا جایگاه پانزدهم را در میان کشورهای جهان دارد. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =