هلال احمر ۶ استان برای کمک به زلزله‌زدگان در حالت آماده‌باش قرار دارد

تهران-ایرنا- سخنگوی جمعیت هلال احمر گفت: تیم‌های امدادی در هلال احمر استان‌های خوزستان، بوشهر، اصفهان، فارس، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد در حالت آماده باش کامل قرار دارد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، محمد حسن قوسیان مقدم با اشاره به وقوع زمین لرزه ۵.۶ ریشتری در استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: در پی وقوع این زمین لرزه در ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه، ستاد مدیریت بحران در جمعیت هلال احمر تشکیل شد.

وی افزود: در دقایق اولیه وقوع زمین لرزه ۴۰ نیروی ارزیاب با بکارگیری ۱۲ دستگاه خودرو از شهر یاسوج و استان اصفهان به منطقه اعزام شدند و بر اثر وقوع این زمین لرزه ۱۴۷ روستا و یک شهر تحت تاثیر بودند.

سخنگوی جمعیت هلال احمر با اشاره به ارزیابی های انجام شده از سوی تیم های ارزیاب این جمعیت، گفت: ۱۲۱ روستا در استان کهگیلویه و بویراحمد و ۲۶ روستا در استان اصفهان، ارزیابی شدند و بر این اساس ۲۴ هزار نفر در این روستاها متاثر از وقوع زمین لرزه بودند، تخریب بناها در شهرستان سی سخت و روستاهای اطراف بین ۲۰ تا ۴۰ درصد براورد شد.

به گفته وی، برای اسکان اضطراری هموطنان متاثر از زمین لرزه علاوه بر تجهیزات امدادی موجود در استان در همان ساعات اولیه ۵۰۰ دستگاه چادر از استان های فارس و اصفهان به منطقه ارسال شد. به علاوه سه کامیون تجهیزات شامل چادر امدادی و پتو از شهر یاسوج به سی سخت ارسال شد.

قوسیان مقدم تصریح کرد: در یکی از سالن های ورزشی ۶۰ دستگاه چادر امدادی برای اسکان اضطراری هموطنان متاثر از زمین لرزه برپا شد اما مراجعه ای برای اسکان نداشت.

دبیرکل جمعیت هلال احمر تاکید کرد: اقلام زیستی و غذایی مورد نیاز متاثران از زلزله در شهرستان سی سخت موجود است و امروز مجددا بازدید میدانی توسط تیم های عملیاتی و تیم های ارزیاب هلال احمر از مناطق متاثر از زمین لرزه انجام شده است.

قوسیان مقدم یادآور شد: نیروهای امدادی هلال احمر استان های خوزستان، فارس، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد در حالت آماده باش کامل قرار دارند.

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی۵.۶ دهم ریشتر  ، ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه و ۳۴ ثانیه ؛چهارشنبه شب شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا را در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزاند.

 مرکز لرزه نگاری کشور اعلام کرد این زمین لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین اتفاق افتاده است .

سی سخت در ۳۵ کیلومتری غرب یاسوج قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha