اخبار کوتاه/ دستگیری اعضای باند شرط‌بندی وحمایت از بسکتبال زنان گرگان
عکس مربوط تیم گرگان در فصل گذشته است

گرگان - ایرنا - رییس دادگستری گلستان گفت که با تلاش سربازان گمنام اعضای بزرگ‌ترین باند شرط‌بندی شمال کشور در این استان شناسایی و دستگیر شدند.

هادی هاشمیان روز پنجشنبه اظهار داشت: گردش مالی این شبکه که در پنج استان فعالیت داشت ۱۷ هزار میلیارد ریال بوده است.
وی گفت: گرداننده این شبکه شرط‌بندی در کشور فیلیپین مستقر است و از طریق سرشبکه‌های خود در استان‌های مازندران، گیلان، اردبیل، خراسان رضوی و گلستان عضویابی می‌کرد.

وی بیان داشت: مدیران داخلی این شبکه با استفاده از حساب‌های اجاره‌ای دوستان و بستگان خود پول‌های حاصل از شرط‌بندی را هفتگی از صرافی‌های مجاز و غیرمجاز به حساب‌های بانکی سرشبکه اصلی در کشورهای مالزی، چین و اندونزی منتقل می‌کردند.

***

استاندار گلستان گفت که شرکت پگاه برای فصل آینده رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال زنان باشگاه‌های ایران از تیم زنان گرگان حمایت خواهد کرد.

هادی حق‌شناس افزود: در جلسه‌ روز گذشته با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل شرکت صنایع شیر پگاه ایران توافق شد این شرکت بین یک تا ۲ درصد از سود فروش محصولات خود را برای حضور قوی‌تر و منسجم‌تر تیم گرگان در فصل آینده لیگ برتر بسکتبال زنان هزینه کند.

***

الیاس تازیکه فرمانده انتظامی علی آبادکتول با اشاره به کشف سه هزار و ۴۲۰ کیلو گرم روغن خوراکی احتکار شده در یک خانه‌ گفت: این روغن‌ها در قالب ۵۷۰ حلب پنج کیلویی روغن جامد و ۲۷۰ بطری ۲ کیلوگرمی کشف و ضبط شد.

***

مدیرکل امور عشایر گلستان با اشاره به حضور ۴ هزار و ۱۲۲ خانوار عشایر با ۲۳ هزار نفر جمعیت در این استان گفت: این عشایر سالانه ۲۵ درصد گوشت قرمز گلستان را تولید و تامین می‌کنند.

رضا علیپوری اظهار داشت: از این تعداد یک هزار و ۸۸۸ خانوار بومی و مابقی از استان‌های خراسان شمالی و رضوی هستند.

وی خاطرنشان کرد: عشایر گلستان ۷۶۸ هزار راس دام سبک دارند که از این دام‌ها، هشت هزار و ۶۳۰ تن گوشت قرمز، ۱۶ هزار و ۵۸۰ تن شیر، هزار و ۵۳۰ تن پشم گوسفند و ۱۵۶ تن موی بز (برای بافت سیاه چادر) تولید می‌شود.

وی بیان داشت: دولت نهاده‌های مورد نیاز دامی و کشاورزی عشایر را همچون جو، سبوس، کنسانتره و تفاله چغندر در اختیارشان قرار می دهد.

***

سردار علی‌جمعه ملک‌شاهکویی فرمانده سپاه نینوا گلستان گفت: ۲۲ هزار دانش آموز استان در اردوی راهیان نور بصورت مجازی شرکت می‌کنند.

***

نماز جمعه فردا اول اسفند ۹۹ در در هفت شهر گرگان، علی آباد، بندرگز، سرخنکلاته، نوکنده، فاضل آباد و مزرعه‌کتول برگزار نخواهد شد.

نماز جمعه در ۲۰ شهر استان گلستان اقامه می‌شود.

***

سردار محمدسعید فاضل‌دادگر فرمانده انتظامی گلستان گفت: پلیس آگاهی شهرستان علی‌آبادکتول یک فقره تصرف غیرمجاز اراضی ملی به میزان ۴ هزار و ۹۶۱ مترمربع را با برآورد ارزش ۹ میلیارد و ۹۲۲ میلیون ریال کشف و عامل آن را دستگیر کرد.

***

احمد تجری مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان گفت که حدود یک درصد بودجه استان به حوزه میراث اختصاص دارد که باعث کمبود اعتبار برای حفاظت، احیاء و مرمت آثار ثبتی شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها