مورد مشکوکی از کرونای انگلیسی در چهارمحال و بختیاری شناسایی نشده است

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون مورد مشکوکی از ابتلا به ویروس جهش یافته انگلیسی در استان شناسایی نشده است.

مجید شیرانی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: اما با توجه به اینکه این ویروس جهش‌یافته وارد گردش داخلی شده است و برخی استان‌های کشور را درگیر کرده است هرگونه غفلت می‌تواند این ویروس را وارد استان کند.

وی ادامه داد: در همین راستا مسافرانی که از کشورهای اروپایی وارد استان شده‌اند تست و قرنطینه می‌شوند و تاکنون ۱۶ مسافر مورد تست قرار گرفتند که تست همگی آنها منفی بوده است.

شیرانی با بیان اینکه علائم ویروس کرونا و ویروس جهش یافته انگلیسی شبیه یکدیگر است، تصریح کرد: این در حالی است که قدرت بیماری‌زایی و سرایت ویروس جهش یافته بسیار بیشتر از نوع اولیه آن است و جوانان و میانسالان را نیز به شدت درگیر می‌کند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری در ادامه نسبت به افزایش شیوع کرونا در استان نیز ابراز نگرانی کرد و گفت: روند شیوع کرونا در استان با شیب ملایمی در حال افزایش است و این افزایش هم در بیماران سرپایی و هم بستری مشهود است.

شیرانی خاطرنشان کرد: با توجه به رنگ‌بندی‌های فعلی که سه شهرستان بن، سامان و خانمیرزا آبی و مابقی شهرستان‌ها زرد است، تردد درون استانی ممنوعیتی ندارد اما تردد از استانهای نارنجی و قرمز به استان ممنوع است.

به گزارش ایرنا، ویروس جهش یافته کرونا، معروف به کرونای انگلیسی، از قدرت سرایت‌پذیری بیشتری برخوردار است یعنی تا حدود ۷۰درصد بیشتر از کرونای قبلی قابلیت انتقال و مبتلا کردن افراد جامعه را دارد.

 ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان درگیر کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.
استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری از یکدیگر، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =