آزادراه غدیر همزمان با ولادت امام علی(ع) افتتاح می‌شود

قزوین-ایرنا- استاندار قزوین گفت: آزادراه غدیر هفتم اسفندماه سال جاری همزمان با ولادت امام علی(ع) به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش ایرنا، هدایت الله جمالی پور روز پنجشنبه در بازدید محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی از آزادراه غدیر در جمع خبرنگاران، افزود: این آزادراه، یکی از کنار گذرهای مهم تهران خواهد بود که بار ترافیکی قزوین کرج را کاهش خواهد داد.
وی افزود: امیدواریم با افتتاح این بزرگراه شرایط بسیار بهتری برای ترافیک بزرگراه قزوین- تهران فراهم شود و بتواند در راستای ترانزیت و تردد همه خودروها تسهیلگری کند.
جمالی پور گفت: یکی از اعتراضات شدید سالهای اخیر رانندگان ترافیک شدید ورودی‌های تهران و بزرگراه قزوین- تهران بود که با افتتاح این جاده،سامان دهی خواهد شد.
آزادراه چرمشهر- آبیک یا غدیر ۱۶۰ کیلومتر مساحت دارد و با عبور از استان‌های قزوین، مرکزی، البرز و تهران به چرمشهر ورامین و بزرگراه قم- گرمسار متصل می‌شود.
با بهره برداری از این آزادراه، بار ترافیکی عبور و مرور خودروهای سنگین از آزادراه‌های استان‌های تهران، البرز و قزوین کاهش پیدا می‌کند.
ارزش ریالی این آزادراه که احداث آن از سال ۹۲ آغاز شده است، هفت هزار میلیارد تومان است و با بهره برداری از آن،  بار ترافیکی مسیر ترانزیتی غرب به شرق و جاده ابریشم کاهش خواهد یافت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha