بازرسی از وضعیت ایمنی صنایع خراسان شمالی افزایش یافت

بجنورد- ایرنا- رییس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: بازرسی حفاظت فنی و ایمنی از صنایع بزرگ استان در پی وقوع چند حادثه در کارگاه‌های صنعتی بزرگ افزایش یافته است.

علی قلی پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این نظارت ها، فرآیندهای انجام کار، قابل اطمینان بودن دستگاه ها و تجهیزات، نحوه اجرای برنامه های پیشگیرانه برای تامین ایمنی کارگاه ها مورد بررسی قرار می گیرد.

وی گفت: در این بازرسی ها همچنین میزان آموزش های ارائه شده به کارگران و میزان ایمنی دستورالعمل های انجام کار زیر ذره‌بین بازرسان این اداره کل قرار  می گیرد.

وی تاکید کرد: با هماهنگی انجام شده با مراجع قضایی، ضمن توجه به حفظ و پایداری تولید و اشتغال در کارگاه ها با متخلفان که نکات ایمنی را در محیط کار رعایت نکنند برخورد قضایی خواهد شد. 

قلی پور افزود: همه کارگاه های استان از صنایع پیچیده و حساس گرفته تا کوچکترین کارگاه ها مکلف به پاسخگویی در زمینه برنامه های ایمنی به بازرسان کار هستند.

رییس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی تصریح کرد: کوتاهی در هر زمینه ای که جان و سلامت کارگران را به مخاطره بیندازد قابل اغماض و چشم پوشی نیست.

بر اساس اعلام اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در سال جاری بیش از پنج هزار و ۹۰۰ مورد بازرسی از کارگاه های ساختمانی استان انجام شده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =