التهاب در شهر مینیاپولیس آمریکا در آستانه محاکمه قاتل جورج فلوید

تهران- ایرنا - در آستانه محاکمه پلیسی که هشت ماه پیش "جورج فلوید" سیاه پوست آمریکایی را به قتل رساند، گارد امنیتی و نیروهای انتظامی در نقاط مختلف شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا مستقر شدند.

به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا، پس از کشته شدن «جورج فلوید» در شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا به دست پلیس، اعتراضات سراسری در آمریکا برپا شد و برای ماه‌ها ادامه داشت.

به گزارش نشریه هیل، با گذشت ماه‌ها از کشته شدن فلوید، شهر مینیاپولیس در آستانه محاکمه "درک شووین" پلیسی که به قتل فلوید متهم است، مملو از نیروهای انتظامی شده است. 

با افزایش احتمالات در مورد تشدید تجمعات و اعتراضات در جریان این محاکمه که ۱۸ اسفند صورت می‌گیرد، "تیم والز" فرماندار مینه سوتا، گارد ملی این ایالت را برای تامین امنیت عمومی به حالت آماده باش در آورد. 

جیکوب فری شهردار مینیاپولیس نیز در کنفرانس خبری گفت که پیش از آغاز محاکمه، ۲ هزار محافظ ملی و یکهزار و یکصد پلیس اجرای قانون دیگر نیز از ۱۲ حوزه قضایی فعال شدند. 

شووین پلیسی است که با گذاشتن زانوی خود بر گردن فلوید به مدت هفت دقیقه موجب کشته شدن این شهروند سیاه پوست آمریکایی شد. 

با قتل بی رحمانه فلوید، اعتراضات ضد نژادپرستی به مدت سه ماه سراسر آمریکا را فراگرفت و در برهه‌ای به دلیل دخالت مأموران فدرال به دستور دونالد ترامپ رییس جمهوری پیشین ایالات متحده اعتراضات مردمی افزایش یافت.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha