توهین به رییس جمهوری در روز ملی انقلاب حرکت نسنجیده‌ای بود

خرم‌آباد - ایرنا - رییس دانشگاه لرستان گفت: توهین به رییس جمهوری در روز ملی انقلاب و انسجام ملت ایران حرکتی نسنجیده و غیر اخلاقی بود.

" خسرو عزیزی" روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: رییس جمهوری، منتخب ملت ایران و اهانت به او توهین به رای، انتخاب ملت و جایگاه حقوقی رییس جمهور است.

وی با تاکید بر اینکه رییس جمهوری همواره از نقد منصفانه و دلسوزانه استقبال کرده است اظهار داشت: اینگونه حرکات بی اخلاقی و نسنجیده در حقیقت خوراک دادن به رسانه های غربی برای دستیابی به اهداف غرض ورزانه است چراکه طی چند روز گذشته با این اقدام برخی افراد ناآگاه، رسانه های معاند نهایت سواستفاده را از این فرصت بردند.

عزیزی با بیان اینکه رفتارهای اهانت آمیز به افراد، محکوم و ناپسندیده است ادامه داد: انتقادها باید از مجاری قانونی و به سبک صحیح بیان و نباید هرگز اجازه توهین به هیچ جایگاه و مسئولی داده شود.

رییس دانشگاه لرستان عنوان کرد: پایبندی به قانون، قانون مداری و تکریم همگان به ویژه جایگاه مسوولان یک ضرورت در داخل کشور و معاشرت های بین المللی است بنابراین نباید افرادی از درون باعث تضعیف جایگاه های مسوولان باشند.

وی ادامه داد: در صورتیکه افراد، انتقادی به عملکردها و شرایط دارند باید از طریق قانون و مسوولان هر استان مطالبات را به مسوولان کشوری انتقال دهند و از هرگونه بی اخلاقی پرهیز کنند.

عزیزی گفت: ۲۲ بهمن روز وحدت ملی و انسجام ملت ایران است و اینگونه بی اخلاقی ها در این روز توهین به آرا و انتخاب مردم است چراکه هرگونه هتک حرمت، بی اخلاقی محض است.

در ۲۲ بهمن که روز ملی ایران است، عده ای موتورسوار در اصفهان شعارهایی علیه رییس جمهور دادند و به دکتر حسن روحانی اهانت کردند که انتشار تصویر این اقدام واکنش هایی را در چهره های شاخص هر دو جناح اصلی سیاسی ایران در پی داشت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =