ظرفیت شورای آموزش و پرورش به سمت هم افزایی سوق داده شود

کرج- ایرنا- وزیرآموزش و پرورش اعلام کرد: شورای آموزش و پرورش دراستان ها دارای ظرفیت های فراوانی است که باید به سمت هم افزایی سوق داده شود.

محسن حاجی میرزایی شامگاه چهارشنبه درنشست شورای آموزش و پرورش البرز که درسالن شهدای استانداری برگزار ش، اظهارداشت: شورای آموزش و پرورش درحل مشکلات دارای قابلیت های زیادی است که دراستان ها کمتربه آن پرداخته می شود درحالی که باید ماموریت های این شورا اجرایی شود.

وی با اشاره به اینکه هم افزایی بین دستگاه های اجرایی می تواند درکاهش مشکلات حوزه آموزش و پرورش نقش داشته باشد، خاطرنشان کرد: دراستان البرز نیز این موضوع مهم نیاز به توجه بیشتردارد.

وی ازنظام تعلیم و تربیت به عنوان یک نظام پویا یاد کرد که وظیفه آن پرورش انسان ها برای زندگی است به همین دلیل مسولیت معلمان درجامعه سنگین و کارشان ارزشمند است.

وی بیان داشت: طی ۱۰ ماهی که از فعالیت شبکه شاد به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشورمی گذرد تا کنون ۲۴ میلیارد پیام بین معلمان و دانش آموزان و بیش از ۹ میلیارد فایل فیلم مبادله شده است.

وزیرآموزش و پرورش به فضای مطلوب بوجود آمده درزمینه ارتباط آسان ازطریق شبکه شاد درحوزه آموزش و پرورش پرداخت و اضافه کرد: روزانه بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار ارتباط زنده دراین شبکه برگزار می شود که نمونه آن امروز درالبرز با ۲ هزار نفر ازمدیران مدارس این استان در قالب گفت و گو درشبکه شاد انجام شد.

وی شبکه شاد را بزرگترین اپلیکیشن داخلی کشورمعرفی کرد که نشان ازیک فناوری بومی با بیشترین کاربر و زمان ارتباط دارد.

حاجی میرزایی به فعالیت های حوزه پرورشی در شبکه شاد اشاره کرد و یادآورشد: بیش از ۳۰۰ هزارکانال درحوزه قرآن، عترت ونماز و سایر فعالیت های تشکل های دانش آموزی درشبکه شاد انجام شده است.

وی عنوان کرد: در سالروز شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برنامه زنده درسرمزار این شهید اجرا کردیم که ۱۰۰ هزار نفر در بستر شبکه شاد این برنامه را پیگیری کردند و بیش از هفت میلیون نفر نیز این فایل را مشاهده کردند.

وزیرافزود: شیوع ویروس کرونا سبب شد تا تسبیح آموزش و پرورش به یکباره پاره شود و حدود ۱۶ میلیون دانش آموزان در فضای مجازی سرگردان شدند اما شبکه شاد با آمدنش به دانش آموزان و جریان آموزش دراین شرایط خاص نظم بخشید.

وی با بیان اینکه  شبکه شاد این خشکی ارتباط درونی بین مدیران ستادی و مدارس را از بین برد، یادآورشد: شبکه شاد فرصت خوبی را برای آموزش و پرورش بوجود آورد که باید برای بالا بردن کیفیت خدمات آموزشی و پرورشی درآن تلاش کرد.

حاجی میرزایی تصریح کرد: آموزش و پرورش در راستای شکل دادن به تمئن نوین اسلامی و شکل گیری جامعه تراز انقلاب تلاش می کنیم که دراین راه هر دستگاهی وظیفه خود را برعهده دارد.

وی افزود: انسانی که تربیت می کنیم باید دارای ویژگی هایی چون داشتن مهارت، قدرت برقراری ارتباط، حل مسئله، دفاع از حقوق خود، هویت و شخصیت باشد که دراین راه نیاز به فهم مشترک است.

وی ادامه داد: باید ظرفیت ها را به منظور توسعه به عنوان نمونه درصنعت یا هنرستانی کنارهم بگذاریم تا درامتداد مسیر ازآن ظرفیت ها استفاده شود تا اثربخش باشد.

وزیرآموزش و پرورش گفت: ترکیب آموزش و پرورش با حوزه های صنعت، اندیشه های دینی، کشاورزی و سایر بخش ها باید طراحی و سازماندهی شود.

وی تصریح کرد: یکی از مفاهیمی که رهبرمعظم انقلاب به آن تاکید دارد این است که شاخص های اقتصاد مقاومتی دچار درماندگی نشود که درحوزه آموزش و پرورش دربرایر یک تجربه مهم جهانی قرارگرفتیم.

وی به اضافه شدن هشت هزار نیروی تربیتی به آموزش و پرورش درسال جاری اشاره کرد و گفت: بیشترین تخصیص اعتباری نیز به حوزه پرورشی اختصاص یافته است.

حاجی میزایی به کمبود سرانه آموزشی دراستان البرزهم پرداخت و افزود:  درالبرز درسال های ۹۶ تا ۹۹ اعتبارات نوسازی ۶.۷ درصد و مشارکت خیرین ۱۰ برابرافزایش یافته است اما اعتبارات استانی آن به جزامسال کاهش داشته اشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها