وظیفه فرمانداران تحقق مشارکت حداکثر مردم در انتخابات است

ساری - ایرنا - استاندار مازندران با تشریح اولویت‌های مهم استان ، از انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا به عنوان یکی از این اولویت‌ها یاد و تاکید کرد : یکی از وظایف قانونی فرمانداران تحقق مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است.

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ، احمد حسین زادگان در نشست ویدیوکنفرانسی با فرمانداران استان ، افزود : امنیت، سلامت و برگزاری قانونمند انتخابات هم وظیفه مهم فرمانداران است. 

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ، ششمین دوره شوراهای شهر و روستا ، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری روز ۲۸ خرداد سال ۱۴۰۰ برگزار می شود.

فرایند انتخابات شوراهای اسلامی از ۱۵ آذر ماه با تعیین زمان برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه برای داوطلبان نامزدی شروع شده است. فرایند انتخابات ریاست جمهوری هم از ۱۱ اسفند با تشکیل هیات های اجرایی آغاز می شود.

تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی 

استاندار مازندران همچنین در این نشست مراقبت و نظارت بر شرایط کرونایی نسبتا با ثبات استان را از دیگر اولویت های استان و وظیفه مهم فرمانداران برشمرد و گفت : با همت همه دست اندرکاران، همراهی مردم، اصناف و بازاریان و تلاش فرمانداران در شهرستان ها پیک سوم کرونا در استان به صورت آرام سپری شد و در حال حاضر آمار کاهشی است ولی نباید تصور کنیم که بدون رعایت مجدانه پروتکل های بهداشتی این وضع پایدار می ماند بلکه همچنان با تشدید نظارت ها بر رعایت پروتکل های بهداشتی، باید تلاش کنیم تا آمار در شهرستان ها نزولی شود.

وی با بیان این که تنها نسخه مواجهه با کرونا رعایت الزمات بهداشتی است، گفت: موج چهارم کرونا در کشور در حال شیوع است و در غرب استان با نزدیکی با استان های همجوار باید مراقبت در این خصوص بیشتر و جدی تر صورت گیرد.

حسین زادگان با اشاره به این که دیپلماسی اقتصادی را در بحران کرونا نیز دنبال کردیم، اظهار داشت: با اقدامات صورت گرفته در این راستا، پایانه های صادراتی و باز شدن پای محصولات کشاورزی استان به بازار های هدف امسال کشاورزان، محصولات تولیدی خود در بخش های مختلف نظیر مرکبات، کیوی و شیلات و ... را با قیمت مناسب به فروش رساندند.

پسماند و طرح‌های عمرانی 

استاندار مازندران همچنین بر ضرورت اتمام و بهره برداری از  پروژه های اولویت دار و نیمه تمام حوزه های عمرانی در شهرستان ها در کوتاه ترین زمان تاکید کرد و گفت : مدیریت پسماند در شهرها و روستاها هم از اولویت ها و دغدغه های استان است و این برنامه با جدیت پیگیری می شود.

وی افزود : مدیریت اجتماعی پسماند در روستا ها و تفکیک زباله ها به عنوان یک برنامه مهم با جدیت دنبال شود و آموزش لازم برای دهیاران انجام شود تا با این طرح زباله روستاها ساماندهی شود.

نماینده عالی دولت در مازندران همچنین خواستار حل مشکل دانش آموزان فاقد ابزارهای هوشمند آموزشی شد و گفت : تهیه تبلت برای دانش آموزان کم برخوردار، آزادسازی باقی مانده سواحل، گردشگری آبندان، اسکله های تفریحی توریستی ، ۲ هزار واحد محرومین ،۲ هزار و۵۰۰ واحد مسکن خانواده های ایثارگران ،اتمام مسکن مهر، مناسب سازی اماکن عمومی برای معلولین و جانبازان را به صورت ویژه پیگیری شود.

وی با بیان این که برنامه عملیاتی مشکلات حوزه زنان و جوانان و راهبرهای رفع آن در حال تدوین است و به فرمانداران ابلاغ می شود، افزود : این برنامه با اولویت در این حوزه در هر شهرستان باید اجرا شود.

استاندار مازندران بر احیا واحدهای تولیدی و توسعه شهرک های صنعتی تاکید کرد و گفت : کشاورزی استان باید به سمت کشت گلخانه ای برود چرا که مقدار تولید آن بالاست و ارزش افزوده خوبی دارد. دولت نیز تسهیلات خوبی برای این بخش در نظر گرفته است.

وی بر تحقق برنامه هدفگذاری شده زراعت چوب در چهار هزار هکتار از زمین های استان تاکید کرد و افزود : بازار چه های سنتی و صنایع دستی با سازه های سبک با رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح شهر جهت درآمد زایی و حفظ صنایع دستی در شهرستان ها دایر شود.

استاندار مازندران همچنین با اشاره به قرار گرفتن در روزهای پایانی سال ، خطاب به فرمانداران تاکید کرد : با توجه به نزدیک شدن ایام نوروز نظارت بر بازار و ثبات قیمت ها را به طور ویژه تشدید و پیگیری کنید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها