۲۹ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۱۱
کد خبرنگار: 1375
کد خبر: 84233711
۲ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

۴گروه‌ امدادی به مناطق زلزله زده جنوب سمیرم اعزام شدند

اصفهان- ایرنا- چهار گروه امدادرسان از جمعیت هلال احمر شهرستان سمیرم و پایگاه امدادی بخش پادنا عازم مناطق زلزله زده جنوب این شهرستان شدند.

به گزارش ایرنا، زلزله‌ای به بزرگی ۵.۶ دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه شامگاه چهارشنبه شهرهای یاسوج و سی سخت در استان کهگیلویه و بویر احمد و همچنین بخش ها و مناطقی از جنوب استان اصفهان در شهرستان سمیرم و دامنه های ارتفاعات دنا در این خطه را لرزاند.

رییس جمعیت هلال احمر سمیرم چهارشنبه شب به خبرنگار ایرنا گفت: زمین لرزه که مرکز آن شهرستان سی سخت استان همجوار ما بوده در روستاهای بخش پادنای بزرگ و شهر بیده مرکز این بخش احساس شده است.

به گفته سید نورمحمد موسوی، گروه های امدادی این جمعیت به محض دریافت اطلاعات اولیه از خرابی‌های احتمالی و گزارش شده به روستاهای پهلوشکن و تل محمد بخش پادنا اعزام شده‌اند.

وی تصریح کرد: در صورت نیاز و برآورد خسارت های بیشتر، گروه های بیشتری از این جمعیت به محل های زلزله زده اعزام خواهد شد.

بخشدار پادنا نیز به خبرنگار ایرنا گفت: زمین لرزه امشب خسارت‌هایی به برخی ساختمان ها در  روستاهای دنگزلو، تل محمد، شهر بیده و کهنگان وارد کرده است.

رُهام جباری افزود: یک مادر و دختر در شهر بیده بعد از وقوع زمین لرزه بی هوش شده‌اند و در روستای تل محمد نیز یک نفر بر اثر برخود پاها با شیشه های فروریخته منزل زخمی شده است.

شهردار بیده در ادامه این پیوند، اظهار داشت: مردم این شهر و روستاهای اطراف بعد از وقوع و احساس زمین لرزه در خیابان ها حضور یافته اند.

به گفته محمد علی آصفی، شماری از خانه های قدیمی این شهر دچار خسارت های جزیی شده اند که بزودی تعداد آنها برآورد شده و اعلام خواهد شد.

این زلزله در عمق ۱۰ کیلومتری زمین به وقوع پیوست و کانون آن در موقعیت ۳۰.۸۹ عرض شمالی و ۵۱.۵۷ طول شرقی ثبت شد.

شهرستان سمیرم در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان در جوار رشته کوه دنا و ارتفاعات زاگرس مرکزی واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها