۲۹ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۱۵
کد خبرنگار: 3046
کد خبر: 84233696
۲ نفر

برچسب‌ها

حزب رفاه افغانستان: اظهارات حکمتیار تفرقه‌افکنانه است

قم - ایرنا - حزب رفاه ملی افغانستان در بیانیه ای، به اظهارات اخیر "گلبدین حکمتیار" رهبر حزب اسلامی افغانستان واکنش نشان داد و مواضع اخیر وی را غیرمسئولانه، تهدیدآمیز و در جهت ایجاد تفرقه و خشونت دانسته است.

در بیانیه حزب رفاه ملی افغانستان که شامگاه چهارشنبه نسخه ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: حزب رفاه ملی افغانستان ضمن دعوت مردم و دولت و بزرگان افغانستان به خویش تن داری و حفظ نظم و آرامش بر این باور است آقای گلبدین حکمتیار هیچگاه شخصیت و موضع با ثبات نداشته و ندارد و دشمنی و دوستی گلبدین حکمتیار تابع منافع فردی و وضعیت روحی اش است.

بیانیه افزوده است: حزب رفاه ملی افغانستان معتقد است موضع اخیر او تلاش ناکامی است در جهت همسویی با طالبان و ناامید شدن از مردم، آقای حکمتیار همیشه برای افغانستان یک تهدید بوده و او یک روز دولت جمهوری اسلامی افغانستان را غیر اسلامی عنوان می کند و یک زمان احزاب و جریانهای کشوررا بی ریشه می نامد و یک روز هم افغانستان را اشغال شده می داند دیدگاه حکمتیار متعصبانه و ناقض واقعیت های جامعه بوده است او نسبت به اقوام و مذاهب رسمی کشور موضع تفرقه افکنانه داشته است، او هیچگاه نسبت به حامیان اصلی طالبان انتقاد و اعتراضی نکرده است.

حزب رفاه ملی افغانستان تاکید داشته است: گلبدین حکمتیار برای رسیدن به قدرت هیچ خط سرخی ندارد، او همواره در راستای سیاست های شوم پاکستان حرکت نموده است، حکمتیار خواهان آزادی چند هزار زندانی طالبان بنام زندانیان حزب اسلامی است.

بیانیه حاکی است: با وجود اعلام دولت افغانستان که حزب اسلامی زندانیانش آزاد گردیده و مابقی زندانیان این حزب به یکصد نفر نمی رسد. حزب رفاه ملی افغانستان ضمن حمایت و پشتیبانی از دولت جمهوری اسلامی افغانستان و قانون اساسی و دست آوردهای ۲۰ سال گذشته بیان می دارد که مردم افغانستان خواهان صلح ثبات و آرامی و رفاه در کشور هستند و از جنگ، خشونت، انفجار و انتحار نفرت دارند و از آقای حکمتیار رهبر حزب اسلامی افغانستان می خواهد از اظهارات غیر مسئولانه که باعث تنش و ایجاد اختلاف در بین صفوف مردم افغانستان و تضیف حاکمیت ملی می گردد اجتناب نمایند.

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی افغانستان، طی روزهای گذشته طی سخنانی دولت افغانستان را به نقض معاهده صلح با این حزب متهم و تهدید به محاصره ارگ و اسقاط دولت کرده بود. /

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها