کارشناس عراقی:تروریست ها از طریق نظامیان آمریکایی وارد عراق می شوند

تهران – ایرنا- "عبدالمنعم الساعدی" کارشناس امنیتی عراقی چهارشنبه شب نسبت به نفوذ تروریست‌های [داعشی] به عراق از طریق کاروان‌های نظامیان آمریکایی که در بین کردستان عراق، سوریه و بیابان‌های غرب استان "الانبار" در حرکت هستند، هشدار داد.

به گزارش ایرنا، الساعدی به پایگاه خبری "المعلومه"گفت: نیروهای آمریکایی از پایگاه‌های خود در کردستان عراق به سمت سوریه و برعکس درحال حرکت هستند، آنها همچنین از سمت سوریه به سوی بیابان غربی [در الانبار] که پایگاه "عین الاسد" واقع شده نیز برای ورود تلاش می‌کنند.

این کارشناس امنیتی و اطلاعاتی تصریح کرد: تحرکات آمریکایی‌ها برای انجام عملیات نظامی در سوریه نیست، بلکه این اقدام همزمان با آن صورت می‌گیرد که براساس اطلاعاتی که از برخی منابع و نیز گزارش موساد اسرائیل، دریافت شده، این کار برای تحریک و انتقال تروریست‌ها از مناطق دیگری که در حدفاصل سوریه و عراق واقع شده است، انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: انتقال تروریست‌ها و  هلی‌برد بالگردهای آمریکایی در دره "حوران" در گذشته نیز تأیید شده است.

الساعدی با بیان این که هیچ اعتمادی دیگر به نیروهای آمریکایی در عراق وجود ندارد و دولت باید نیروهای خارجی در خاک عراق  و خارج از آن را ملزم کند که هویت سرنشینان خودروهایشان را اعلام کنند، به ویژه این که نظامیان خارجی به بهانه توافقات امنیتی با بغداد و به درخواست دولت در کشور حضور دارند.

وی مزیت این کار را آن دانست که عراق می‌تواند، مقصد این نیروهای خارجی و نیز ماهیت سرنشینان خودروها، بالگردها، عملیات‌ها و تحرکات آنان را بداند.

مسؤولان و مردم عراق در مناسبت‌های مختلف بر لزوم خروج نیروهای بیگانه و در صدر آنها نیروهای آمریکایی از کشورشان در راستای اجرای مصوبه پارلمان در این زمینه تاکید کرده‌اند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =