خدمت به مردم، از مهمترین راه‌های کسب رضایت خداوند است

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه با بیان اهمیت خدمت در راه خدا گفت: خدمت به مردم از اعمال مورد تأکید و عنایت خداوند بوده و یکی از راه های رسیدن به خداوند به شمار می رود.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی روز چهارشنبه در آیین اختتامیه جشنواره خدمت رضوی و تجلیل از برگزیدگان این جشنواره در آذربایجان غربی افزود: طبق روایات، راه های رسیدن به خداوند به تعداد مردم دنیاست اما نزدیک ترین و سریع ترین راه رسیدن به خداوند و کسب رضایت الهی، کمک کردن به مردم و رفع مشکل آن هاست.

وی با بیان اهمیت و ثواب شاد کردن مردم اضافه کرد: کمک به مردم سبب شادی و خشنودی آنان می شود و اجر و ثواب بسیاری دارد و شما خادمان حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) اگر ثواب این شادی را به حضرت هدیه کنید، به اوج فضلیت و ثواب خواهید رسید.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با بیان اهمیت ماه رجب اظهار کرد: ماه رجب و شعبان، ماه های مقدمه ای برای ماه ضیافت الله است بنابراین مومنان باید خود را در این ۲ ماه برای ماه مبارک رمضان آماده کنند.

وی افزود: برخی از ایام از جانب خداوند دارای تقدس هستند، ماه رجب نیز جزء ایام مقدس بوده و عبادت در آن ثواب بیشتری از سایر ایام دارد.

وی همچنین بیان کرد: خدمت به اهل بیت بی جواب و بدون اجر و پاداش نخواهد بود و آن حضرات براساس آنچه فرموده اند در روز قیامت با شفاعت انسان اجر و پاداش خادمان خود را خواهند داد.

به گزارش ایرنا، در این جشنواره ۸۲ طرح به عنوان خدمت رضوی در سامانه ثبت شده بود که هشت طرح به عنوان طرح برتر استانی برگزیده شده است.

سه طرح چهارشنبه های امام رضایی، طرح حمایت از کودکان کار و بی سرپرست و طرح تجلیل در مدافعان سلامت توانستند به مرحله کشوری راه یابند و در سطح کشور مطرح شده و اجرا شوند.

همچنین در پایان این مراسم از نفرات و طرح های برگزیده استانی جشنواره خدمت رضوی در استان تجلیل شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها