علما و روحانیون با افراطی‌گری مقابله کنند

کرمانشاه - ایرنا- دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تاکید بر مقابله علما با اسلام وارداتی و افراطی‌گری، گفت: امروز دشمن‌شناسی وظیفه اصلی علما و روحانیون است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر «حمید شهریاری»عصر چهارشنبه در دیدار با ماموستا مُلا سید «محمد محمدی» امام جمعه روانسر و اعضای شورای روحانیت این شهرستان، افزود: توهین به مقدسات فرقه‌های اسلامی کار دشمنان و آبشخور آنها در اسرائیل، انگلیس و آمریکا است.

وی تصریح کرد: یکی از ابزارهای اصلی دشمن برای افزایش اختلافات، ایجاد مشاجره بین فرق اسلامی و قومیت‌ها است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: ایجاد مشاجره و توهین به یکدیگر اولین گام اختلافات است و دشمنان از طریق رسانه‌های مختلف به آن دامن می‌زند.

حجت الاسلام و المسلمین شهریاری اضافه کرد: هر چند اختلافات داشته باشیم اما اینها نباید بهانه‌ای برای توهین به مقدسات یکدیگر و مشاجره باشد.

امام جمعه روانسر نیز در این دیدار گفت: کشورهای غربی و استعمارگر که بقای خود را در تضعیف و از بین بردن مسلمانان می‌دانند با ترفندهای مختلف وحدت مسلمانان را نشانه گرفته‌اند.

ماموستا مُلا سید «محمد محمدی» افزود: در این وضعیت واجب است که مسلمانان و کشورهای اسلامی با این اهداف شوم استکبار مقابله کنند.

وی اظهار داشت: یکی از راه‌های عملی شدن وحدت در جامعه، توجه ویژه به عالمان دینی، اندیشمندان و روحانیون دارای عقیده معتدل است تا بتوان مبانی ناب اسلامی را اشاعه داد و تفکرات اسلام هراسی را از پیکره اسلامی زدود.

امام جمعه روانسر اضافه کرد: تاکید بر مشترکات مذهبی، تدوین کتاب‌های تقریبی، تقویت شوراهای روحانیت و افتا و برگزاری نشست‌های بصیرتی و هم اندیشی، جلوگیری از توهین به مقدسات فریقین از جمله مواردی است که به تقویت وحدت کمک می‌کند.

ماموستا محمدی ادامه داد: دشمنان پس از ناامیدی از حذف اسلام، برای ایجاد اسلامی مانع تراشی می‌کنند و برای ایجاد اختلاف دست به هر کاری می‌زنند.

وی با بیان اینکه امروز دنیای اسلام نیازمند تقریب و وحدت است، افزود: یکی دیگر از توطئه‌های دشمنان، عادی‌سازی روابط کشورهای مستکبر با کشورهای عربی است که روحانیون اهل سنت این اقدام ننگین را محکوم کرده‌اند و این روابط را برهم زننده وحدت دانسته‌اند.

امام جمعه روانسر در پایان تعیین تکلیف دانشگاه مذاهب اسلامی اورامانات را خواستار شد.

شهرستان روانسر با ۴۷ هزار نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.

سفر سه روز دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به کرمانشاه

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در سفری سه روزه امروز چهارشنبه وارد کرمانشاه شد و ابتدا به شهرستان های اهل سنت نشین پاوه و روانسر سفر کرد و با امامان جمعه این شهرها دیدار و گفت و گو نمود.

حجت الاسلام و المسلمین شهریاری همچنین در ادامه سفر خود به استان کرمانشاه با آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه و هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه نیز دیدار و گفت و گو خواهد کرد.

دیدار با شورای روحانیت و امام جمعه اهل سنت کرمانشاه ، دیدار با خانواده مرحوم ماموستا ملا محمد محمدی امام جمعه فقید اهل سنت کرمانشاه ، نشست خبری با اصحاب رسانه و سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه از دیگر برنامه های سفر سه روزه دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به استان کرمانشاه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها