بودجه ۱۰ هزار میلیارد ریالی سال ۱۴۰۰ شهرداری اردبیل تقدیم شورا شد

اردبیل- ایرنا- لایحه بودجه ۱۰ هزار میلیارد ریالی سال ۱۴۰۰ شهرداری اردبیل و سازمان‌های وابسته روز چهارشنبه در یکصد و سی و هفتمین جلسه شورای اسلامی تقدیم این نهاد شد.

به گزارش ایرنا، شهردار اردبیل در آین تقدیم لایحه بودجه سال آینده این شهر به شورا گفت: بودجه پیشنهادی سال آینده با ۳۶ درصد رشد نسبت به بودجه سال جاری تنظیم شده است.

حمید لطف‌اللهیان خواستار تلاش همه ارکان شهرداری و شورای اسلامی شهر برای تحقق بودجه پیشنهادی شد و افزود: سرانه بودجه در لایحه پیشنهادی ۱۷ میلیون ریال پیش‌بینی شده است.

وی توسعه متوازن، در اولویت بودن امور عمرانی، اجرای پروژه‌های نیمه تمام، توجه به موضوعات اجتماعی و فرهنگی، اجرای طرح‌های ترافیکی و عمران شهری، توجه ویژه به زیباسازی فضای شهری و نیز اجرای پروژه‌های مشارکتی را از جمله ویژگی‌های بودجه پیشنهادی شهرداری اردبیل ذکر کرد.

شهردار اردبیل اضافه کرد: ۶۲ درصد مبالغ پیش‌بینی شده در بودجه سال آینده شهرداری اردبیل در حوزه عمرانی و ۳۸ درصد نیز در امور جاری هزینه خواهد شد.

وی همچنین گفت: در بخش عمرانی نیز ۶۴ درصد پروژه‌ها و هزینه‌ها در قالب اجرای پروژه‌های مشارکتی و ۳۶ درصد نیز در قالب سایر پروژه‌ها و ردیف‌ها پیش‌بینی شده است.

لطف‌اللهیان در ادامه با اشاره به تاثیر منفی شیوع کرونا بر درآمد و عملکرد شهرداری اردبیل اضافه کرد: با وجود شیوع کرونا، خدمات شهرداری اردبیل متوقف نشد و اقدامات موثری در خدمت به مردم و شهر اردبیل توسط شهرداری انجام شد.

وی در ارزیابی عملکرد شهرداری اردبیل در سال جاری نیز گفت: شهرداری اردبیل با ۲ هزار نفر مجموعه خدمات رسان، تلاش شبانه روزی داشته و بیش از ۹۶ درصد بودجه پیشنهادی سال گذشته را محقق کرده و خدمات خود را در پنج منطقه و برای ۵۳۰ هزار شهروند ارائه کرده است.

شهردار اردبیل برابر بودن تفریغ و متمم بودجه سال گذشته را نشانه تلاش منظم و هدف‌دار شهرداری اردبیل عنوان کرد و افزود: خدمات شهرداری از دید مردم پنهان نیست.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل نیز در این آیین، بودجه پیشنهادی کنونی را آخرین لایحه ارائه شده به دوره پنجم شورای اسلامی شهر اردبیل ذکر کرد و گفت: این بودجه در کمیسیون‌های تخصصی به دقت بررسی شده و پس از تصویب، در آخر سال ابلاغ می‌شود.

جواد انصاری افزود: در بررسی بودجه سال آینده شهر اردبیل، توجه به توزیع متوازن بودجه در مناطق پنجگانه و نیز توسعه امور عمرانی، خدماتی، اجتماعی و فرهنگی شهر در اولویت خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها