استفاده از پتانسیل مرزی آذربایجان‌غربی اولویت نخست مسوولان باشد

ارومیه- ایرنا- نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: استفاده از پتانسیل مرزی آذربایجان‌غربی در اولویت نخست مسوولان باشد و با همین رویکرد نیز، واحدهای صنعتی احیا و جوانان صاحب اشتغال شوند.

حجت‌الاسلام سید سلمان ذاکر شامگاه چهارشنبه در جلسه با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اظهار داشت: باید در ابتدا پتانسیل‌های جغرافیایی منطقه شناسایی شوند و سپس سرمایه‌گذاری صورت گیرد. 

وی با اشاره به لزوم جبران خلاهای اقتصادی در سطح استان، تاکید کرد: عدم توجه مسوولان به مسائل اقتصادی استان ضربه بزرگی به استان می‌زند و باید این امر مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ما امنیت را برقرار کردیم که این امر مقدمه ای برای امنیت اقتصادی  و توسعه سرمایه گذاری است که باید در این خصوص، همه نهادها به مسوولیت های خود بیش از پیش عمل کنند.

به گزارش ایرنا، علی رسولیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سفری ٢ روزه به آذربایجان‌غربی از شهرک‌های صنعتی استان بازدید خواهد کرد. 

آذربایجان‌غربی از نظر صنعتی یکی از استان‌های کم‌برخوردار کشور به شمار می‌رود اما با اجرای قانون خروج از رکود تدوینی دولت تدبیر و امید، اقدامات خوبی در راستای بازگشت واحدهای تولیدی و صنعتی این استان به مدار تولید و جذب سرمایه آغاز شده‌است.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از شهریور ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرد و بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی یک سازمان توسعه‌ای به‌شمار می‌رود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها