ورمزیار: جدایی فکری از استقلال اشتباه است

تهران- ایرنا- پیشکسوت استقلال گفت: شاید هواداران استقلال از عملکرد فکری رضایت نداشته باشند اما نباید از او انتقاد کنند و بگویند باید جدا شود، آنها اگر این تیم را دوست دارند و می‌خواهند در این فصل به موفقیت برسد باید از استقلال حمایت کنند و پشت کادرفنی باشند.

«صادق ورمزیار» پیشکسوت استقلال بر این باور است آبی‌پوشان در این فصل فراز و نشیب زیادی داشته است، آنها نتوانسته‌اند ریتم یکسانی داشته باشند و همین عاملی است که هواداران از استقلال انتقاد کنند.

او در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا درباره شرایط این روزهای استقلال حرف زد، متن این گفت و گو در زیر از حضورتان خواهد گذشت.

عملکرد استقلال در بازی با سپاهان انتقاد برانگیز بود.

استقلال در بازی مقابل سپاهان عملکرد خوبی نداشت، من می‌توانم بگویم این مسابقه بدترین بازی آبی‌پوشان در لیگ بود. آنها در تمام پست‌ها سردرگرم بودند و این باعث شد تا شکست بخورند.

اشکال کار در کجا بود؟

نمی‌دانم چرا استقلال در این مسابقه عملکرد خوبی نداشت، آنها نه اصول دفاع را رعایت کردند و نه در حمله برنامه و طرحی داشتند. شاید یکی از دلایل بد بازی کردن استقلال در این جدال بیرون از خانه استرس بود. آنها تمرکز لازم را نداشتند.

محمود فکری از انتقادات ناراحت می‌شود، او بابت انتقادات واکنش نشان می‌دهد نظر شما در این خصوص چیست؟

من محمود فکری را خوب می‌شناسم، او از انتقادات ناراحت نمی‌شود بلکه از حرف‌ها و انتقاداتی که مغرضانه باشد ناراحت می‌شود. متاسفانه برخی از انتقادات درست نیست. برخی‌ها دنبال این هستند که برای استقلال حاشیه درست کنند و انتقاداتی را مطرح می‌کنند که درست نیست.

آینده استقلال را چطور می‌بینید؟

استقلال بهترین بازیکنان را در اختیار دارد، هنوز با صدر جدول فاصله زیادی ندارد و در ادامه راه می‌تواند دوباره به صدر جدول برگردد. استقلال در این فصل هفته‌های زیادی صدرنشین بود و اگر در مقابل سپاهان شکست نمی‌خورد  می‌توانست قهرمان نیم فصل شود. محمود فکری باید تمرکز لازم را داشته باشد و آرامش را به تیمش بازگرداند. او باید انتقاداتی که درست است را قبول کند و نقاط ضعفش‌ را برطرف کند.

شایعاتی درباره بازی استقلال و سپاهان مطرح بود؟

چه شایعاتی؟

اینکه برخی از بازیکنان استقلال در بازی با سپاهان کم کاری کردند؟

من این حرف را قبول ندارم که بازیکنان استقلال در بازی با سپاهان کم‌کاری کرده باشند، این حرف درست نیست و نباید چنین حرف‌هایی را مطرح کرد. شاید روز بازیکنان استقلال نبود و آنها نتوانستند آن انتظاراتی که می‌رفت را برآورده سازند اما کم‌کاری نکردند.

استقلال در خط دفاع مشکلات زیادی دارد؟

این یک ایراد بزرگ در استقلال است و در طول این فصل گل‌هایی را خورد که خط دفاعی این تیم مقصر اصلی بودند، مدافعان استقلال در جایگیری و پوشش عملکرد مطلوبی نداشتند. محمود فکری باید در ادامه فصل باید این نقص را از بین ببرد. در بازی با سپاهان روی دو گلی که آبی‌ها دریافت کردند مدافعان مقصر اصلی بودند.

هافبک‌های استقلال در بازیسازی عملکرد خوبی نداشتند.

همیشه بهترین هافبک‌ها در استقلال حضور داشته‌اند، نفراتی که خلاق و تکنیکی بوده‌اند و همواره در ایران بهترین بوده‌اند. در این فصل کمبود یک بازیکن خلاق و طراح در استقلال دیده می‌شود. در بازی با سپاهان عدم حضور مسعود ریگی کاملا در استقلال به چشم آمد. او با دوندگی خود می‌توانست توپ‌های حریف را خلق کند. در این مسابقه حریف توانست در میانه زمین برتری داشته باشد.

شاید یکی از ایراداتی که از استقلال نتوان گرفت خط حمله این تیم است؟

دقیقا، استقلال نفرات تاثیرگذاری در این پست دارد که هر کدام از آنها می‌توانند جریان مسابقه را به سود این تیم تغییر دهند.شیخ دیاباته، ارسلان مطهری و مهدی قایدی قادر هستند هر خط دفاعی را شکست دهند. شیخ دیاباته در چند مسابقه اخیر به دلیل آسیب‌دیدیگی نتوانست به میدان برود و به طور حتم وقتی او به شرایط ایده‌آل برگردد می‌تواند بازهم در این فصل آقای گل شود.

حاشیه‌های زیادی در استقلال وجود دارد، اینکه هواداران اعتقاد دارند فکری باید جدا شود.

شاید هواداران استقلال از عملکرد فکری رضایت نداشته باشند اما نیابد از او انتقاد کنند و بگویند باید جدا شود، آنها اگر این تیم را دوست دارند و می‌خواهند در این فصل به موفقیت برسد باید از تیم محبو‎شان حمایت کنند و پشت کادرفنی باشند. اینکه محمود فکری در حالی که استقلال در رتبه سوم جدول است و با صدر جدول فاصله زیادی ندارد از نیمکت آبی‌پوشان جدا شود کار درستی نیست.

یعنی او بماند؟

او باید بماند و البته اشکالات و ضعف‌های استقلال را برطرف کند. استقلال همین حالا پتانسیل دارد که در پایان فصل قهرمان شود.

بازی با مس رفسنجان را چطور می‌بینید؟

استقلال در صورتی اینکه بازی را با پیروزی پشت سر بگذارد می‌تواند دوباره روی دور موفقیت قرار بگیرد و من امیدوارم آبی‌پوشان در این مصاف بیرون از خانه به برتری رسیده تا دل هواداران را شاد کنند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha