تاییدیه ایجاد دانشکده داروسازی در قزوین گرفته شد

قزوین - ایرنا - عضو کمیسیون بهداشت و درمان و نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: تاییدیه ایجاد دانشکده داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی قزوین با موافقت وزیر بهداشت گرفته شد.

به گزارش ایرنا، فاطمه محمدبیگی روز چهارشنبه در نشست ستاد مقابله و پیشگیری ستاد کرونا شهرستان آبیک افزود: ایجاد این دانشکده خدمت موثری به جامعه پزشکی بوده و می تواند به تربیت نیروهای مجرب داروساز در استان کمک کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: در جریان سفر هفته جاری وزیر بهداشت همچنین موافقت شد تا اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی جهت اجرای طرح الحاقی بیمارستان شهید رجایی به صورت نقدی پرداخت شود.

نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی افزود: اختصاص ۲ دستگاه اکسیژن ساز به قزوی به ارزش ۱۲ میلیارد تومان از دیگر توافقاتی بود که در جریان سفر وزیر بهداشت به استان انجام شد.

وی اظهار داشت: با پیگیری های نمایندگان و مسوولان استانی، دانشگاه علوم پزشکی قزوین امسال برای نخستین بار رتبه ششم کشور را در دریافت تجهیزات پزشکی به دست آورد که این رتبه در سالیان گذشته بین بیست و هفتم تا بیست و هشتم بود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در ادامه به مشاهده کرونا انگلیسی در آبیک اشاره کرد و گفت: تصمیم گیری های در ستاد مقابله با کرونا شهرستان و استان در حفظ سلامت ۸۵ میلیون نفر  جمعیت کشور موثر است و باید مصوبات این ستاد را با جدیت و قاطعیت دنبال و اجرا کنیم.

وی با بیان اینکه کرونا جهش یافته نظام های پزشکی کشورهای اروپایی از جمله انگلیس و آلمان و همچنین آمریکا را به زانو درآورده به طوری که در انگلیس روزانه بیش از هزار کشته و در آمریکا بیش از پنج هزار کشته ثبت می شود،افزود: به همت تلاش های جامعه پزشکی و کادر درمان و همکاری مردم در ماه های اخیر موفقیت های بسیاری در زمینه کنترل و کاهش کرونا بدست آمده که این روند باید با جدی گرفتن پروتکل های بهداشتی تداوم یابد.

این مسوول گفت: در راستای کنترل و مقابله با کرونا جهش یافته باید نشست های سه جانبه بین مسوولان ستاد کرونا و دانشگاه های علوم پزشکی استان های تهران، البرز و قزوین به شکل مستمر برگزار شود.

محمدبیگی اظهار داشت: نیروهای مسلح اعم از سپاه، ارتش، بسیج و نیروی انتظامی و گروه های جهادی آمادگی لازم را برای همکاری و کمک با ستادهای مقابله با کرونا شهرستان ها را دارند و از این ظرفیت باید به خوبی استفاده شود.

وی همچنین بر استفاده از ظرفیت خیران و تداوم اجرای طرح های کمک های مومنانه برای یاری رسانی به آسیب دیدگان کرونا تاکید کرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: جان تک تک آحاد جامعه برای ما مهم است و حفظ سلامت و جان شهروندان اولویت نخست و اساسی ما به شمار می رود و از هیچ کاری در این راستا نباید غفلت و کوتاهی کنیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha