مرحله مقدماتی لیگ برتر والیبال با پیروزی شهداب و هورسان به پایان رسید

تهران- ایرنا- مرحله مقدماتی لیگ برتر والیبال با پیروزی تیم‌های شهداب یزد و هورسان رامسر به پایان رسید.

به گزارش ایرنا، هفته سی‌ام و پایانی لیگ برتر والیبال ایران امروز (چهارشنبه) با ۶ بازی به میزبانی تهران برگزار شد. تمام مسابقات این هفته با نتیجه مشابه سه بر یک به پایان رسید.

در خانه والیبال تهران، تیم شهداب یزد با نتیجه سه بر یک مقابل سایپا به پیروزی رسید. شاگردان محمد عمده‌غیاثی در ست‌های اول، دوم و چهارم با امتیازات ۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۱۶ و ۲۶ بر ۲۴ پیروز شدند و ست سوم را با امتیاز ۲۵ بر ۱۹ به حریف واگذار کردند.

شهداب با این پیروزی و کسب ۲۱ برد و ۵۹ امتیاز، یک پله در جدول صعود کرد و مرحله مقدماتی را در رتبه سوم جدول به پایان برد. به این ترتیب این تیم در مرحله پلی‌آف با تیم ششم جدول یعنی هراز آمل روبرو خواهد شد. سایپا هم که با ۱۸ برد و ۵۶ امتیاز، از پیش مشخص بود در رده پنجم باقی می‌ماند در پلی‌آف باید با فولاد سیرجان تیم چهارم جدول مسابقه بدهد.

در مسابقه همزمان، شهرداری ورامین در ادامه نتایج ضعیف نیم‌فصل دوم خود با نتیجه سه بر یک مقابل هورسان رامسر باخت. شاگردان مجید تابش‌نژاد فقط در ست دوم با امتیاز ۲۵ بر ۱۹ به پیروزی رسیدند و سه ست دیگر مسابقه را با امتیازات ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۱۷ و ۲۵ بر ۱۹ واگذار کردند.

شهرداری ورامین با ۱۲ برد و ۳۶ امتیاز و با قرار گرفتن در رده هشتم جدول به مرحله پلی‌آف رفت و در این مرحله در رویارویی با سپاهان تیم نخست جدول کار سختی در پیش خواهد داشت. هورسان هم با ۱۰ برد و ۳۰ امتیاز فصل را در مکان نهم به پایان برد.

نتایج هفته سی‌ام لیگ برتر والیبال ایران

پیکان تهران ۳ - شهرداری قزوین یک

خاتم اردکان یک - شهرداری گنبد ۳

فولاد سیرجان ۲ - شهرداری ارومیه ۳

هراز آمل یک - سپاهان اصفهان ۳

شهداب یزد ۳ - سایپا تهران یک

شهرداری ورامین یک - هورسان رامسر ۳

راه‌یاب ملل کردستان و آذرباتری ارومیه مسابقات خود را در این فصل به پایان برده‌اند و در سه هفته پایانی مسابقات استراحت کردند.

جدول رده‌بندی لیگ برتر والیبال در پایان مرحله مقدماتی

مرحله پلی‌آف لیگ برتر والیبال در روزهای ۵ تا ۱۰ اسفند و به صورت ۲ پیروزی از ۳ بازی برگزار خواهد شد. هر روز ۲ بازی برگزار می‌شود. تاریخ رویارویی تیم‌ها مشخص است اما ساعت برگزاری هر بازی با قرعه‌کشی مشخص می‌شود.

برنامه مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ برتر والیبال

سه‌شنبه ۵ اسفند

سپاهان - شهرداری ورامین

شهرداری ارومیه - شهرداری گنبد

چهارشنبه ۶ اسفند

شهداب یزد - هراز آمل

فولاد سیرجان - سایپا

پنجشنبه ۷ اسفند

شهرداری ورامین - سپاهان

شهرداری گنبد - شهرداری ارومیه

جمعه ۸ اسفند

هراز آمل - شهداب یزد

سایپا - فولاد سیرجان

در صورت نیاز به برگزاری بازی سوم، این مسابقات در روزهای شنبه و یکشنبه ۹ و ۱۰ اسفند برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha