۳۰۵ نفر از کادر درمان کرمانشاه تاکنون واکسن کرونا دریافت کرده‌اند

کرمانشاه - ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: واکسیناسیون در استان کرمانشاه با تزریق واکسن کرونا به ۳۰۵ نفر از همکاران در بخش‌های درمانی آغاز شده و در مراحل بعدی ادامه خواهد یافت.

به گزارش ایرنا؛ دکتر «محمودرضا مرادی» روز چهارشنبه در نشست هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: پس از همه‌گیری کرونا، در استان با سه پیک بیماری مواجه بودیم که پیک اول بسیار ناچیز بود، پیک دوم بیماری در خرداد ماه به صورت متوسط بود اما در پیک سوم در مهر ماه و آبان ماه شاهد بستری بیش از هزار و ۲۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بودیم.

وی گفت: اما خوشبختانه با تمهیدات و پیش‌بینی‌های صورت گرفته مشکلی از لحاظ تعداد تخت و تجهیزات در بیمارستان‌های استان نداشتیم و تنها مشکل در پیک سوم کمبود داروی رمدسیویر بود که ظرف مدت چند روز برطرف شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: در مجموع وضعیت استان کرمانشاه در این مدت رضایت بخش بود و خوشبختانه جو همدلی خوبی در بین مجموعه دانشگاه و مدیران ارشد استان وجود داشت و توانستیم در مدیریت کرونا و کنترل این بیماری موفقیت‌های بسیار خوبی را به دست آوریم.

دکتر مرادی افزود: هر چند در هفته گذشته تعداد موارد بیماری به صورت مختصری افزایش یافته اما اکنون روند بیماری در استان روند با ثباتی است.

او گفت: تمهیدات و اقدامات لازم در استان جهت مواجه با پیک بعدی بیماری صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: اکنون ۱۵۶ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان  بستری هستند که از این تعداد ۴۰ بیمار در بخش ICU و هشت بیمار نیز اینتوبه هستند.

کرونا جان یک کرمانشاهی دیگر را گرفت

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با فوت یک نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع جانباختگان مربوط به بیماری کووید ۱۹ در استان به هزار و ۴۷۳ نفر رسید.

«مهدی محمدی» افزود: این فرد در شهرستان‌ هرسین فوت کرده است.

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته هفت بیمار مثبت بستری و ۶۳ بیمار مثبت سرپایی مبتلا به کووید ۱۹ در سطح استان کرمانشاه شناسایی شدند.

محمدی اظهار داشت: همچنین در این مدت ۴۵ بیمار جدید با علایم بیماری کووید ۱۹ بستری و ۲۸ نفر از بیمارستان نیز پس از بهبودی ترخیص شدند.

وی اظهار داشت: هم اکنون ۱۵۶ بیمار کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان کرمانشاه بستری هستند.

تعداد بستری های بیماران کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان کرمانشاه در آبان ماه به هزار و ۲۶۰ نفر رسید و در ۲۴ آبان ۲۴ فوتی داشتیم که بیشترین آمار در یک روز از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بوده است.

محمدی همچنین گفت: براساس اعلام وزارت بهداشت شهرستان پاوه هم اکنون در وضعیت نارنجی،  شهرستان های جوانرود، سرپل ذهاب، کنگاور، سنقر و کلیایی و روانسر هم اکنون در وضعیت زرد و شهرستان های اسلام آباد غرب، ثلاق باباجانی، دالاهو، صحنه، قصرشیرین، کرمانشاه، گیلانغرب و هرسین در وضعیت آبی قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها