عادی انگاری شرایط، روند نزولی کرونا را در قزوین متوقف کرد

قزوین - ایرنا - جانشین ستاد مقابله و پیشگیری از کرونا قزوین گفت: عادی انگاری جامعه از شرایط موجود و کم تر شدن رعایت پروتکل‌های بهداشتی روند کاهش و نزولی شدن کرونا را متوقف کرده است.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی در نشست با فرمانداران و بخشداران استان قزوین که در بوئین زهرا برگزار شد،افزود: با مراقبت های جدی و حساسیت بالا نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی می توانیم بار دیگر شاهد کاهشی شدن مبتلایان و فوتی ها و داشتن نوروزی آرام باشیم.

این مسوول گفت:  ویروس کرونا که اخیرا با عنوان کرونای انگلیسی در آبیک مشاهده شد نوع جهش یافته این ویروس است که با سرعت انتشار و کشندگی بالا حتی رده های سنی پایین از جمله نوجوانان و جوانان را هم مبتلا می کند و بنابراین نیاز به مراقبت جدی و مقابله با پروتکل شکنان داریم و این افراد در هر رده و جایگاهی باید پاسخگو باشند و در برابر مصوبات ستاد کرونای استان تمکین کنند. 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین در ادامه با تاکید بر لزوم تقسیم کار و بهره گیری از توان و ظرفیت تمامی نهادها در مراقبت از سلامتی مردم در مقابله با ویروس کرونا،اظهار داشت: اگر بی تفاوت باشیم کرونا پیروز می شود و فشارهای ناشی از آن بر جامعه افزایش می یابد. 

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در خرداد ماه سال آینده،گفت: نتایج انتخابات اخیر مجلس نشان داد مجریان برگزاری انتخابات بی طرف بوده و براساس قانون، سیاست دولت در اجرای انتخابات آینده نیز عدم جانبداری از گروه های سیاسی است. 

حبیبی، مهار ویروس کرونا به منظور حفظ سلامت مردم، رعایت قانون، ایجاد زمینه مشارکت مردم در انتخابات و ارتقاء سطح امنیت و رقابت انتخاباتی را از مهم ترین رویکردهای وزارت کشور در انتخابات سال آینده اعلام کرد و گفت: مشروعیت، دوام و بقای نظام جمهوری اسلامی و اقتدار کشور با مشارکت حداکثری مردم در انتخابات محقق می شود و با ایجاد فضای رقابتی زمینه حضور با نشاط احزاب، جوانان و بانوان و  اقشار مختلف مردم را در عرصه رقابت های سیاسی فراهم می کنیم. 

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین همچنین با اشاره به فرا رسیدن ایام پایانی سال تاکید کرد: مدیریت تنظیم بازار، کنترل و رصد مداوم قیمت ها و تو زیع اقلام اساسی از جمله برنامه هایی است که باید به طور جدی مد نظر قرار گیرد تا روزهای پایانی سال در کام مردم تلخ نشود. 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها