انبار احتکار لوازم برقی در اردبیل کشف شد

اردبیل - ایرنا - فرمانده انتظامی استان اردبیل از کشف بیش از ۱۹ هزار قلم انواع کالای برقی و الکتریکی احتکار شده به ارزش ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در این استان خبر داد.

به گزارش ایرنا ، سردار هوشنگ حسینی روز چهارشنبه گفت: در تداوم اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز و پیشگیری و مقابله با فعالیت‌های مجرمانه ناامن کنندگان اقتصاد کشور و به دنبال دریافت گزارش‌های مردمی مبنی بر احتکار کالای برقی و الکتریکی خارجی در انباری در میدان وحدت اردبیل، موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: ماموران پلیس امنیت اقتصادی اردبیل با شناسایی و انجام بررسی‌های تخصصی و تحقیقات میدانی صحت گزارش را تایید و با هماهنگی قضایی در قالب اکیپ عملیاتی به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی اظهار کرد: ماموران پلیس امنیت اقتصادی در بازرسی از این انبار موفق شدند در مجموع ۱۹ هزار و ۱۳۸ قلم انواع کالای برقی و الکتریکی و ۲۵ هزار متر ریسه خارجی که به صورت غیرقانونی دپو و احتکار شده بود، کشف و ضبط کنند.

فرمانده انتظامی استان اردبیل با اشاره به اینکه با دستور قضایی این انبار پلمب شد، بیان‌کرد: کارشناسان ارزش کالای احتکاری شده را ۱۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کردند.

سردار حسینی اضافه کرد: پرونده ای در این رابطه تشکیل و برای سیر مراحل قانونی و رسیدگی تحویل سیستم قضایی شد.

وی ادامه داد: خرید و فروش و حمل یا نگهداری کالا خارج از ضوابط تعیینی دولت تخلف محسوب می‌شود و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

وی پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و گفت: برخورد با فرصت‌طلبان و سوء‌استفاده‌کنندگان و مفسدان اقتصادی از اولویت‌های نیروی انتظامی است.

وی افزود: پلیس در برخورد با محتکران، مخلان اقتصادی و متخلفان صنفی نه تنها هیچگونه اغماضی نخواهد کرد بلکه با آنها به طور قاطع رفتار خواهد کرد.

وی با تاکید بر اینکه پلیس با اقتدار کامل از امنیت اقتصادی پاسداری و از مخلان اقتصادی و قاچاقچیان سلب تحرک کرده است، از اقشار مختلف جامعه خواست در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت اقتصادی غیرقانونی و مجرمانه موضوع را از طریق تماس تلفنی با شماره ۱۱۰ اعلام کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها