امام جمعه شهرکرد: فرهنگ عمومی در جامعه آسیب شناسی شود

شهرکرد -ایرنا- نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد با اشاره به اهمیت فرهنگ عمومی گفت: فرهنگ عمومی حاکم بر جامعه آسیب شناسی شود و برنامه‌ریزی فعالیت‌های فرهنگی بر اساس ارزش‌های دینی باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین  محمدعلی نکونام عصر چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان افزود: فرهنگ عمومی در جامعه مورد غفلت قرار گرفته و نباید اجازه داد مادی‌گرایی و مشغله‌های زیاد، ما را از فرهنگ عمومی غافل کند.
وی اظهارداشت: همه مردم و مسئولان در ترویج و تبیین فرهنگ عمومی تاثیر گذار هستند و نقش دارند و باید از مادی گرایی و فاصله گرفتن از خدا دوری و جامعه به سمت معنویت هدایت شود.
نکونام با تاکید بر اینکه برگزاری جلسات فرهنگ عمومی یک راهکار برای جمع‌آوری مشکلات در حوزه فرهنگ و آسیب شناسی است، گفت: باید آسیب شناسی در سطح همه مناطق استان انجام و نتایج آن به جلسه فرهنگ عمومی استان ارسال شود تا یک برنامه ریزی دقیق انجام شود.
امام جمعه شهرکرد با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری گفت: فرهنگ انتخابات در جامعه جایگاه خود را پیدا نکرده و با جایگاه اصلی خود فاصله دارد.
نکونام با تاکید بر اینکه فرهنگ انتخابات در کشور از نگاه تقوا محورانه فاصله دارد، افزود: در انتخابات گذشته برخی مسایل و مشکلات و آسیب ها در حوزه انتخابات در استان وجود داشته که باید این آسیبها و مسایل شناسایی و اصلاح شود.
وی اظهارداشت: همه مسئولان و دست اندرکاران نظام یک دغدغه نسبت به انتخابات دارند که انتخابات سالم و به دور از نازیبایی برگزار شود.
به گفته وی، همه فعالان در عرصه انتخابات باید در حوزه انتخابات اقدام‌های درست و همه‌جانبه داشته باشند و فرهنگ انتخابات سالم را در جامعه نهادینه کنند و باید در این راستا از ظرفیت بزرگان و ریش سفیدان طایفه ها استفاده کرد.
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری به فعال ساختن کارگروه‌ها برای بررسی مسائل و مشکلات انتخابات و بررسی ناسالمی‌های انتخاباتی تاکید کرد و گفت: باید برای رفع نازیبایی‌های انتخاباتی از ظرفیت مردم بهره گیری کرد.
 نکونام در ادامه با تاکید بر جمع آوری اطلاعات هویتی و شناسنامه هویتی استان تاکید کرد و گفت: دستگاه‌های متولی باید اطلاعات جمع‌آوری شده را برای تهیه این شناسنامه در اختیار متولیان قرار دهند تا هر کس قصد شناسایی و استفاده از ظرفیت استان را دارد، بتواند از اطلاعات این شناسنامه بهره مند شود.
وی با اشاره به اینکه بیکاری یکی از معضلات استان و کشور است، خاطرنشان کرد: فرهنگ کار در سبد زندگی، خانه، خانواده و جامعه جایگاه خاص دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها