فراگیرشدن رعایت پروتکل‌های بهداشتی نیازمند مطالبه‌گری عمومی است

کرمانشاه - ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: ویروس کرونای انگلیسی بسیار خطرناک‌تر از ویروس قبلی است و برای کنترل آن نیازمند یک مطالبه‌گری عمومی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستیم.

به گزارش ایرنا؛ «هوشنگ بازوند» روز چهارشنبه در نشست ستاد کرونا استان با حضور مدیران ادارات و دستگاه‌های اجرایی در سرسرای شهدای دولت استانداری، افزود: شهرهای استان خوزستان به تدریج در حال قرمز شدن هستند و به زودی شاهد سرایت این موج به استان‌های همجوار و سپس کرمانشاه خواهیم بود.

وی تاکید کرد: در صورت شکل‌گیری موج چهارم کرونا بی‌گمان شاهد خسارت‌های سنگینی به اقتصاد استان خواهیم بود و باید همه برای جلوگیری از شکل‌گیری این موج تلاش کنیم.

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه در ادامه به سرعت انتقال بسیار بالای ویروس انگلیسی اشاره کرد و گفت: متاسفانه بخش قابل توجهی از مردم در سطح شهر و برخی مغاره‌داران ماسک نمی‌زنند و این موضوع باعث ابتلای سریع افراد و پر شدن تخت بیمارستان ها می‌شود.

وی افزود: برای کنترل این ویروس نیازمند یک مطالبه‌گری عمومی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستیم و همه باید تلاش کنند شرایط استان حاد نشود.

بازوند در بخش دیگر از سخنانش کرمانشاه را یکی از استان‌های موفق در زمینه اجرای طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد و گفت: اجرای این طرح باید با قوت ادامه پیدا کند زیرا نقشی بسیار تعیین کننده در کنترل بحران کرونا در استان کرمانشاه داشته‌ است.

وی فرمانداران را مسوُول کنترل مقابله با بحران کرونا در هر شهرستان دانست و گفت: اگر وضعیت شهری قرمز اعلام شود فرماندار باید پاسخگوی این شرایط باشد و اگر هم وضعیت شهری بهبود پیدا کرد از فرماندار مربوطه تقدیر خواهیم کرد.

استاندار کرمانشاه گفت: در این نشست برای کنترل بحران کرونا، مصوبه‌ای در قالب ۲۴ بند به تصویب رسید که به همه دستگاه‌ها و ادارات ابلاغ می‌شود و اگر کسی در اجرای آن سهل‌انگاری کند، دادگستری با آن برخورد خواهد کرد.

کرونا جان یک کرمانشاهی دیگر را گرفت

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با فوت یک نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع جانباختگان مربوط به بیماری کووید ۱۹ در استان به هزار و ۴۷۳ نفر رسید.

«مهدی محمدی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این فرد در شهرستان‌ هرسین فوت کرده است.

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته هفت بیمار مثبت بستری و ۶۳ بیمار مثبت سرپایی مبتلا به کووید ۱۹ در سطح استان کرمانشاه شناسایی شدند.

محمدی اظهار داشت: همچنین در این مدت ۴۵ بیمار جدید با علایم بیماری کووید ۱۹ بستری و ۲۸ نفر از بیمارستان نیز پس از بهبودی ترخیص شدند.

وی اظهار داشت: هم اکنون ۱۵۶ بیمار کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان کرمانشاه بستری هستند.

تعداد بستری های بیماران کووید ۱۹ در مراکز درمانی استان کرمانشاه در آبان ماه به هزار و ۲۶۰ نفر رسید و در ۲۴ آبان ۲۴ فوتی داشتیم که بیشترین آمار در یک روز از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بوده است.

محمدی همچنین گفت: براساس اعلام وزارت بهداشت شهرستان پاوه هم اکنون در وضعیت نارنجی،  شهرستان های جوانرود، سرپل ذهاب، کنگاور، سنقر و کلیایی و روانسر هم اکنون در وضعیت زرد و شهرستان های اسلام آباد غرب، ثلاق باباجانی، دالاهو، صحنه، قصرشیرین، کرمانشاه، گیلانغرب و هرسین در وضعیت آبی قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها