عضو کمیسیون تلفیق: کالاهای اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومانی نباید گران شود

تهران- ایرنا - عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با توجه به تصویب ارز ۴۲۰۰ تومانی در بودجه ۱۴۰۰، کالاهای اساسی نباید سال آینده گران شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، احمدامیر آبادی فراهانی عصر چهارشنبه با اشاره به تصویب ارز ۴۲۰۰ تومانی در کمیسیون تلفیق، به خبرنگاران گفت: پیش از این دولت مدعی بود اگر ارز ترجیحی حذف شود، کالاهای اساسی گران خواهد شد. بر همین اساس مجلس در تعامل با دولت تصمیم گرفت فعلا این ارز حذف نشود اما در مقابل دولت هم باید به نحوی عمل کند که کالاهای اساسی در سال ۱۴۰۰ گران نشود و مجلس این مسئله را پیگیری خواهد کرد.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس افزود: در مصوبه قبلی کمیسیون تلفیق، ارز ۴۲۰۰ تومانی حذف شده بود و سبب شد شخص رییس جمهور و اعضای کابینه دولت به مصوبه قبلی کمیسیون تلفیق انتقاد کرده و آن را عامل گرانی کالاها عنوان کنند.

نماینده مردم قم در مجلس با بیان اینکه این ارز تاکنون نتوانسته به هدف اصلی خود یعنی جلوگیری از گرانی کالاهای اساسی منجر شود و سبب بروز مفاسدی نیز شده است، تصریح کرد: با این حال مجلس تصمیم گرفت در راستای تعامل با دولت، فعلا ارز ترجیحی را حذف نکند اما در مقابل مطابق تاکید و ادعای دولت، کالاهای اساسی مانند گوشت، مرغ، تخم مرغ، لبنیات و روغن نباید از قیمت مصوب متناسب با نرخ ارز ترجیحی تجاوز کند.

عضو هیات رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: اکنون که با خواسته دولت موافقت شده، تاکید مجلس عدم گرانی کالاهای اساسی در  سال ۱۴۰۰ است. به همین منظور کمیسیون تلفیق تصویب کرد کمیته ای در دولت وظیفه کنترل قیمت این کالاها را برعهده بگیرد تا معیشت مردم دستخوش گرانی کالاهای اساسی نشود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =

سرخط اخبار سیاست