سرپرست فرمانداری سلسله: مشارکت مردم، عامل تعیین کننده درمهار کرونا است

خرم آباد- ایرنا- سرپرست فرمانداری سلسله با اشاره به شیوع ویروس جهش یافته کرونا و لزوم افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی گفت: مشارکت مردم مهمترین عامل در کنترل ویروس کرونا است.

به گزارش ایرنا، مرتضی مهدوی کیا عصر چهارشنبه در جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان در سالن جلسات فرمانداری  با بیان اینکه فرهنگ‌سازی و افزایش سطح آگاهیهای مردم نسبت به پدافند غیرعامل امری ضروری است، عنوان کرد: باید با جلب مشارکت مردم و بخشهای مختلف سطح آگاهی و شناخت عمومی جامعه را نسبت به آسیبها و مسائل زیستی موجود در جامعه افزایش داد.

 مهدوی کیا با بیان اینکه پدافند غیرعامل رعایت اصول ایمنی در برابر تهدیدها، حوادث طبیعی و غیرطبیعی است، خاطرنشان کرد: در این راستا دهیاران باید نسبت به آموزش روستایبان و آموزش و پرورش در شبکه شاد نسبت به آموزش دانش آموزان و والدین اقدام نمایند.

وی با تاکید بر لزوم پایش و تحلیل  دائمی تهدیدات و جمع آوری اطلاعات و شناخت نقاط ضعف و تلاش برای ترمیم و رفع نقاط ضعف توسط دستگاه های اجرایی شهرستان، بیان کرد: رفع نقاط آسیب پذیر در تاسیسات آب، برق، گاز و مخابرات در موضوع مدیریت بحران بسیار مهم بوده و باید با توجه به تهدیدات زیستی و بیولوژیکی بر حفاظت از تاسیسات آبی و تامین امنیت غذایی شهرستان نظارت شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل لرستان نیز با تاکید بر اینکه باید موضوع شیوع ویروس جهش یافته کرونا را جدی بگیریم، افزود: اگر رعایت های لازم صورت نگیرد و کماکان رعایت پروتکل های بهداشتی و پرهیز از حضور در مراسمات عزا و شادی و دورهمی ها انجام نشود، با مرحله بحرانی از شیوع ویروس مواجه و کار بسیار سخت خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها