اخبار مناطق تهران؛ انتظار چندین ساله اهالی منطقه ۱۹ محقق شد

تهران- ایرنا- شهردار منطقه ۱۹ از تخریب و رفع معارض ملک واقع در طرح تعریض خیابان میثاق شمالی و تردد روان‌تر در این خیابان خبر داد و اعلام کرد: انتظار چندین ساله اهالی این منطقه محقق شد.

به گزارش ایرنا از شهرداری منطقه ۱۹، علی توکلی روز چهارشنبه در این باره گفت: مالکان این ساختمان برغم برگزاری جلسات متعدد با شهرداری، حاضر به توافق نشدند در نهایت نیز پس از سال ها، شهرداری این منطقه با اعمال ماده ۹ قانون نحوه تملک و اخذ دستور قضایی از دادسرای ناحیه ۳۷ تهران اقدام به تخریب و تملک ملک کرد.

وی ضمن تشکر از محمد حسن زاده سرپرست دادسرای ناحیه ۳۷ تهران در صدور دستور قضایی و مشارکت کلانتری ۱۵۲ خانی آباد نو، راهور، اداره های آب، برق و گاز، اورژانس و آتش نشانی در اجرای این طرح خاطرنشان کرد: شهرداری این منطقه اقدام به پرداخت بهای کامل ملک مشتمل بر دو طبقه تجاری و مسکونی طبق نظر هیئت سه نفره کارشناسان رسمی دادگستری با حضور کارشناس منتخب مالکان و تودیع بها در صندوق دادگستری کرده است.

به گفته شهردار منطقه ۱۹ رفع مشکلات ترافیکی در قالب تعریض معابر از اولویت های مهم شهرداری است که در این راستا تملک ملک در طرح تعریض به منظور آزادسازی معبر و بهسازی زیرساخت‌های شهری در دستور کار شهرداری منطقه قرار دارد.

اکران اولین تور گردشگردی مجازی در منطقه۹

با توجه به شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت شهروندان، اداره روابط عمومی شهرداری منطقه ۹ نسبت به اکران اولین تور گردشگردی مجازی با محوریت میدان و برج آزادی اقدام کرد که در فاز اول پروژه سعی شده تا با تولید محتوایی از میدان و فضای بیرونی آزادی به صورت ۳ بعدی و ۳۶۰ درجه، امکان بازدید شهروندان از میدان و نماد مدرنیته پایتخت به نمایش درآید.

لازم به ذکر است که روابط عمومی منطقه ۹ قصد دارد تا در فازهای بعدی، دیگر اماکن دیدنی منطقه از جمله؛ فضای موزه ایی برج آزادی، بوستان المهدی(عج)، پارک آموزش ترافیک، آستان مقدس امام زادگان عبدالله و زید، مرکز فناوری های هوشمند شهری و اندیشه سرای دکتر قریب را به صورت مجازی به نمایش بگذارد.
 همچنین سرپرست معاونت روابط عمومی مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران، در نشست صمیمانه ایی که با کارکنان روابط عمومی منطقه ۹ داشت؛ بر نقشی اساسی روابط عمومی ها در تغییر رویکرد مدیریت شهری از نگاه بتنی و عمرانی به انسان‌ محوری تاکید کرد.

سمیه عالمی پسند با اشاره به رسالت روابط عمومی شهرداری تهران افزود: شناسایی و شناساندن، خدمات و فعالیت های مدیریت شهری می تواند در قضاوت شهروندان و ارزیابی آنها از مجموعه شهرداری تهران موثر واقع شود که این وظیفه مهم بر دوش روابط عمومی هاست.

سرپرست معاونت روابط عمومی مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران تاکید کرد: مدیریت شهری بر آن است تا انسان را محور و مبنای سیاست گزاری با ایجاد محیط عمومی بیشتر برای تعاملات  اجتماعی، افزودن بر فضای شهر مانند میدان گاه امیرکبیر، ایجاد مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری، حراست از محیط زیست و باغ ها و در یک کلام ساختن محیطی مناسب برای زندگی و تامین آرامش و امنیت روانی شهروندان تهرانی است.

وی عنوان کرد: رویکرد انسان محور، بعضا باعث کاهش درآمدهای شهرداری شده است؛ چراکه با توقف دور باطل تراکم‌فروشی و مگاپروژه‌های تبلیغاتی از منابع مالی کاسته می شود؛ اما اولویت دادن به آینده شهر و شهروندان، بخش مهم رویکرد نوین مدیریت شهری است که انتقال آگاهی به شهروندان در این موارد، رسالت مجموعه روابط عمومی است.

عالمی پسند با اشاره به دستورالعمل جدید ارزیابی عملکرد روابط عمومی در شهرداری تهران، گفت: با تعریف شاخص های جدید، ضمن رعایت عدالت در ارزیابی عملکرد مناطق ۲۲ گانه، کارآمدی ادارات دیده می شود.

اهتمام جدی مدیریت شهری منطقه ۲ برای مدیریت بهینه پسماندهای پزشکی

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲ گفت: رعایت ضوابط و روش‌های مدیریت پسماندهای پزشکی گامی مهم در کنترل و کاهش انتشار ویروس کرونا است.

علی اکبر کریمی پور، در نشست مدیریت بهینه پسماندهای پزشکی که با حضور مدیرواحد پسماند پزشکی سازمان مدیریت پسماندبرگزار شد، گفت: باتوجه به امکان ناقل بودن ویروس کرونا از طریق پسماندهای پزشکی، مدیریت بهینه این بخش از اهمیت مضاعف برخوردار است، بنابراین ضرورت دارد برای مدیریت پسماندهای پزشکی، تدابیر و ملاحظات ویژه ای صورت گیرد.

وی اظهار داشت: برهمین اساس بانک اطلاعات مراکز درمانی منطقه برای مدیریت بهینه پسماندهای پزشکی تهیه و دراختیار سازمان مدیریت پسماند قرار گرفته است.پورنصر، مدیر واحد پسماندهای پزشکی سازمان مدیریت پسماندنیز در این خصوص گفت: به دنبال شیوع ویروس کرنا، ناوگان جمع آوری پسماندهای پزشکی افزایش یافت.

وی با اشاره به اینکه تهیه بانک اطلاعات مراکز درمانی در منطقه ۲ اقدامی مثبت و قابل اهمیت دراین زمینه است، افزود: بانک اطلاعات، فرصت برنامه ریزی و اجرای دستورالعمل مدیریت بهینه پسماند پزشکی را فراهم می کند.

پور نصر اظهار داشت: نقش مشارکت شهروندان و توجه به مسوولیت اجتماعی در شرایط خاص کشور در پیشگیری از انتشار بیماری و این ویروس بسیار حائز اهمیت است، لذا از شهروندان و مراکز درمانی انتظار می رود با رعایت این اصول در حفظ سلامت جامعه مشارکت کنند.

جاده سلامت شهرک اکباتان از دستفروشان پاکسازی می شود

شهردار ناحیه ۶ منطقه ۵ از تلاش برای جمع آوری دستفروشان در جاده سلامت شهرک اکباتان خبر داد و گفت: با همکاری شهروندان و شورایاران در آستانه سال نو این مکان از حضور دستفروشان پاکسازی می شود.

مرتضی مرادی در مورد نشست هم اندیشی مسائل فاز ۲ شهرک اکباتان گفت: طی نشستی صمیمی با اعضای شورایاری محله اکباتان، عمده مطالبات و خواسته های شهروندان در بخشهای مختلف مطرح شد و برای اجرای این خواسته ها برنامه ریزی های لازم صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه بحث دستفروش ها در مشاعات شهرک اکباتان یا جاده سلامت و ساماندهی سگ های ولگرد در این مکان از جمله مهم ترین مطالبات شهروندان بود تاکید کرد: طی تعاملی که با شورایاران داشتیم قرار شد به این مسائل در اسرع وقت رسیدگی شود تا مشکلی شهروندان را تهدید نکند.

مرادی ابلاغ و اجرای طرح جمع آوری دست فروشان جاده سلامت در فاز ۲ شهرک اکباتان را به عنوان یکی از خواسته های به حق ساکنان این محله دانست و افزود: امیدوارم با همکاری شهروندان ساکن در این محدوده با همان نگاه انسان‌محور تا پایان سال جاده سلامت شهرک اکباتان را از دستفروشان پاکسازی کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها