۲۹ بهمن ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۱۱
کد خبرنگار: 3124
کد خبر: 84233478
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۶۰ نقطه تفت، آبرسانی سیار می‌شود

یزد-ایرنا- مدیر آب و فاضلاب تفت گفت: در فصل گرم سال ۲۲۰ نقطه و در فصل زمستان هم آبرسانی به ۱۶۰ نقطه شهرستان توسطه سه تانکر به صورت سیار انجام می شود.

به گزارش ایرنا، محمدمهدی مهدی خلاصه زاده روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران شهرستان افزود: با توجه به کاهش بارندگی در سال آبی جاری پیش بینی می شود از اردیبهشت ماه ۱۹۰ روستا دچار کمبود آب شوند و از اکنون جهت آبرسانی سیار به این روستاها در حال برنامه ریزی هستیم.

وی ادامه داد: تفت تنها شهرستانی است که با ۲۹ هزار مشترک روستایی و ۱۰ هزار و ۵۰۰ مشترک شهری، بیشترین تعداد مشترک روستایی را دارد و  این تعداد از مشترکین شهری بیشتر است.

مدیر آب و فاضلاب تفت اضافه کرد: نیاز آبی شهرستان تفت ۱۴۷ لیتر بر ثانیه است در حالی که منابع داخلی شهرستان تنها کفاف ۱۰۸ لیتر بر ثانیه را می دهد و بقیه باید از طریق آب انتقالی تأمین شود.

وی به پروژه در حال اجرای آبرسانی به منطقه سانیج پرداخت و گفت: این پروژه ۷۶ درصد پیشرفت داشته و با نصب ملزومات آن آماده بهره برداری است.

خلاصه زاده برخی انتقادات اخیر به عملکرد آب و فاضلاب تفت را ناشی از انسجام بخشی آب و فاضلاب روستایی و شهری در سراسر کشور دانست و گفت: با ادغام این دو اداره پیمان کاران تغییر پیدا کردند و باید روال قانونی آن طی می شد.

وی ادامه داد: آب و فاضلاب تفت امور مختلف خود را توسط هفت پیمان کار مختلف دنبال می کند که پس از انسجام بخشی تنها ۲ پیمان کار در شهرستان حضور داشتند.

مدیر آب و فاضلاب تفت از اعطای وام به متقاضیان خرید انشعاب آب و فاضلاب خبر داد و گفت: با رایزنی که با بانک ملت شده است به متقاضیان تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال، بدون نیاز به سپرده بانکی با یک ضامن و با بهره ۱۸ درصد وام اعطا می شود.

وی اضافه کرد: متقاضیان انشعاب یا افرادی که مشکلاتی درباره انشعاب دارند می توانند با سامانه ۱۲۲ تماس حاصل کنند و نیاز به مراجعه حضوری ندارند.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری تفت در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها