احداث پیست تارتان ورزشگاه تختی ارومیه، اسفند امسال آغاز می شود

ارومیه- ایرنا- رییس هیات دو و میدانی آذربایجان غربی گفت: احداث پیست تارتان مجموعه ورزشی جهان پهلوان تختی ارومیه، اسفند امسال آغاز می شود.

حسین فهیمی روز چهارشنبه در آیین معرفی رییس جدید هیات دوو میدانی شهرستان ارومیه افزود: این امر می تواند ظرفیت سخت افزاری قابل توجه دیگری را در کنار سالن مجهز شهید امینی این شهر ایجاد کند که در آن صورت، امکان کشف استعدادهای بیشتر فراهم خواهد شد.

وی اضافه کرد: شهرستان ارومیه، بیش از ۷۰ درصد ظرفیت این رشته ورزشی را در استان به خود اختصاص داده و باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

رییس هیات دو و میدانی آذربایجان غربی اظهار کرد: ما امیدوار به آینده دو و میدانی در ارومیه هستیم و با برنامه ریزی هایی که توسط رییس جدید هیات دو و میدانی مرکز استان تمهید شده، این امیدواری ها چندبرابر شده است.

در این آیین، مهدی فرج‌پور به عنوان رییس جدید هیات دو و میدانی شهرستان ارومیه معرفی شد.

دو و میدانی درکنار شنا و ژیمناستیک از رشته های پرمدال در بازی های آسیایی و المپیک به شمار می رود و در سه حوزه پرتابی، پرش ها و دو بازیکنان زیادی در زیرمجموعه آن فعالیت دارند.

دو ۱۰۰ متر، ۱۱۰ متر بامانع، ۲۰۰ متر، ۴۰۰ متر، ۸۰۰ متر، ۱۵۰۰ متر و دوهای استقامت، صحرانوردی و ماراتن در کنار پرتاب چکش، پرتاب دیسک، وزنه و نیزه و پرش سه گام، پرش ارتفاع، پرش طول و پرش با نیزه رشته های زیرمجموعه دو و میدانی به شمار می روند.

بالاترین و سریع ترین که۲ جایزه ویژه المپیک به شمار می روند از رشته دو و میدانی است که مربوط به ورزشکاران پرش با نیزه و دوی صدمتر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها