روحیه ایثارگری عامل موفقیت مردم ایران در مقابل دشمنان است 

 تهران - ایرنا - فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت:‌ امروز هرقدر روحیه ایثارگری در میان مردم بیشتر باشد در برابر زیاده‌خواهی‌های استکبار جهانی ایستادگی بیشتری داریم و با این روحیه ایثارگری می‌توانیم موفق باشیم.

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا، سردار پاسدار حسین اشتری روز چهارشنبه در آیین نکوداشت شهدای فاطمیه حادثه ۳۰ بهمن ۹۶ خیابان پاسداران تهران همراه با رونمایی از کتاب ایستگاه هفتم و اهدای آثار شهدای ناجا به موزه شهدا بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار کرد: امروز با یاد چهار شهید فاطمیه دور هم جمع شدیم، همه شهدای ما جایگاه رفیع داشته و مظلومیتی دارند اما این شهدا مظلومیت بیشتری دارند و اثر بزرگی  در کشور گذاشتند.  

اشتری تصریح کرد: شهدای فاطمی یک توطئه بزرگی را خنثی کردند جا دارد ما همیشه یاد آنها را زنده نگاه داریم جوانان و جامعه به این نیاز دارند که بدانیم چه اتفاقاتی افتاده و چه توطئه بزرگی  توسط این شهیدان خنثی شده و دلیلش چیست.

رییس پلیس گفت: اگر گام دوم انقلاب را بر اساس دستور رهبری با اقتدار پیش ببریم باید اقتدا کنیم به شهدا و همان راهی را برویم که شهدا رفتند.

سردار اشتری گفت: این فتنه که توسط فرقه افراطی اتفاق افتاد یک بخش از اتفاقات بود، دشمن از ابتدای انقلاب برای ما برنامه‌ریزی و توطئه آفرینی کرده بود. ابتدای انقلاب در استانهای مرزی برای ما مشکلات ایجاد کردند. گروه‌های دیگر در شهرها علیه نیروهای انقلاب دست به اسلحه بردند، اما موفق  نشدند. 

وی افزود: دشمنان در روزهای آغازین پیروزی انقلاب، جنگ تحمیلی را راه‌اندازی کردند و به صدام برای حمله به ایران کمک کردند. ایران جنگ طلب نبود و در نهایت از سوی سازمان های بین‌المللی مشخص شد جنگ را صدام با کمک آمریکایی ها بر ما تحمیل کرده است و با مقاومت ملت ایران ما پیروز شدیم. 

اشتری ادامه داد: بعد از جنگ هم فتنه‌های بسیاری علیه انقلاب صورت گرفت و اشوب‌های متعددی در راستای تغییر مسیر انقلاب انجام شد، آنها می‌خواستند سد پیشرفت مردم شوند و انحراف دهند خط ولایت را  و حتی اگر بتوانند اصل نظام و انقلاب را بزنند اما نتوانستند. 

رییس ناجا افزود: هر کجا دشمنان نفوذ کردند، توطئه‌های آنها با حمایت مردم و هدایت امام و رهبری خنثی شد. یکی از دلایل مهم خنثی شدن توطئه ها شهدا هستند، خون شهدا بسیار تاثیرگذار بوده است.  

وی تاکید کرد که شهدا جان خود را برای رضای خدا و امنیت کشور در طبق اخلاص قرار می دهند و  نتیجه مهم و اثر پذیر دارد، اثر آن افشای توطئه ‌های بزرگ علیه انقلاب بود.

فرمانده ناجا تاکید کرد: اگر تمام رسانه ها را بکار می گرفتیم و می گفتیم این فرقه‌ها افراطی هستند و علیه انقلاب کار می کنند به اندازه تاثیر خون این شهدا نمی توانستیم حقانیت مردم مظلوم ایران را به معرض دید جهان بگذاریم واقعا این شهدا خیلی تاثیر داشتند.

وی افزود: این آرامش و امنیتی که امروز داریم از کنار ایثارگری شهدا و معامله خانواده شهدا با خداوند است و این اسایش ما مدیون شهداست. 

اشتری گفت:  امروز در قالب رونمایی از کتاب ایستگاه هفتم گوشه ای از خدمات و ایثارگری های شهدای فاطمیه ناجا را انجام دادیم که از نویسنده کتاب آقای جمالی تبار تشکر و قدردانی می‌کنیم.  

معاونت نیروی انسانی ناجا نیز در ادامه این نشست در سخنانی با گرامیداشت یاد امام و شهدا گفت: شهدای فاطمی در شب سالروز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها به شهادت رسیده اند و به این منظور شهدای فاطمیه نام گرفته اند.  

سردار زارعی افزود: درباره پاسداشت و تبلیغ فرهنگ شهادت بیش از  ۵۱ قسمت مستند شهدا ۱۰ نماهنگ ۳۵۰۰ مصاحبه با خانواده شهدا تولید شده و بیش از ۴۵ هزار نفر در فضای مجازی استفاده کننده و دهها هزار بیننده از سایت ناجا داریم.  

در پایان سردار اشتری به اتفاق رییس بنیاد شهید و خانواده شهدا از موزه شهدا بازدید کردند و آثار تعدادی از شهدای فاطمیه را تقدیم موزه نمودند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =