کمبود مرغ در آذربایجان‌غربی، هفته آینده رفع می‌شود

ارومیه- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: کمبود مرغ در استان مقطعی بوده و تا سه روز آینده رفع می شود.

رسول جلیلی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آذربایجان غربی قطب تولید مرغ کشور به شمار می رود و علت کمبود مرغ تامین نیاز مرغ مصرفی آذربایجان شرقی از استان ماست.

وی اظهار کرد: آذربایجان شرقی کمترین میزان تولید و بیشترین میزان مصرف مرغ را دارد و در مقاطعی از سال در زمان مواجهه با کمبود مرغ اقدام به تامین نیاز مصرفی از این استان می کنند که این امر موجب مشکلاتی در بازار مرغ استان می شود.

وی با بیان اینکه آذربایجان غربی نیز در برخی مقاطع نیاز تخم مرغ خود را از استان آذربایجان شرقی تامین می کند، گفت: در مقطعی از سال این تامین نیاز در استان ها رخ می دهد و مقطعی است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به چهار میلیون و ۱۵۰ هزارقطعه جوجه ریزی در استان افزود: نیاز استان به گوشت مرغ در پیک مصرف سه میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه بوده و میزان جوجه ریزی مازاد بر نیاز استان است.

وی با بیان اینکه نیاز مردم استان در شب عید برای تامین گوشت مرغ برنامه ریزی شده و کمبودی نخواهیم داشت، بیان کرد: تامین نهاده ها به موقع انجام شده و جوجه ریزی های استان نیز در ۲ ماه گذشته به نحو مطلوبی رخ داده است.

سرانه مصرف گوشت مرغ در کشور ۳۰ تا ۳۱ کیلوگرم و در استان ۲۷ کیلوگرم است که آذربایجان غربی از نظر تولید در این بخش جزو ۱۰ استان پیشتاز کشور است.

آذربایجان غربی دارای بیش از ۷۰۰ واحد مرغداری است و این استان جزو استانهای دارای زنجیره کامل مرغ در کشور محسوب می‌شود.

در روزهای اخیر کمبود مرغ در بازار ارومیه و به تبع آن استان موجب نایاب شدن ان در مراکز عرضه شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها