استان البرز از مدیریت هوشمند و جهادی مدارس برخوردار است

کرج - ایرنا -  مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت: این استان با دارا بودن حدود نیم میلیون دانش آموز و با شرایطی خاص از مدیریت هوشمند و جهادی مدارس برخوردار است.

سالار قاسمی عصر  چهارشنبه در نشست ویدئوکنفرانسی وزیر آموزش و پرورش با مدیران مدارس سراسر کشور که در اداره کل آموزش و پرورش استان البرز برگزار شد، افزود: میانگین جمعیت کشور در هر کیلومترمربع ۵۰ نفر است ولی در البرز بیش از ۵۰۰ نفر بوده که همین تراکم ۱۰ برابری جمعیت را در حوزه آموزش و پرورش استان نیز شاهد هستیم.

وی میانگین سرانه آموزشی را در کشور بیش از ۵.۵ مترمربع دانست و اظهار داشت: ‌این میانگین در البرز ۳.۵ متر مربع و در فردیس ۱.۵ مترمربع است به طوریکه در برخی مناطق ۴۰ درصد کلاس ها ۲ نوبتی بوده و تراکم بعضی از کلاس ها نیز ۴۰ تا ۵۰ نفر به خصوص در نواحی چهار و ۲ آموزش و پرورش کرج است.

وی گفت:‌ نرخ دانش آموزی در البرز ۲.۵ تا سه  درصد و سرانه فضای ورزشی ۹ سانتی مترمربع است در حالیکه این سرانه در کشور ۳۰ سانتی مترمربع است.

قاسمی یک سوم جمعیت البرز را حاشیه نشین دانست و افزود: اینجا مدیریت خوب مدیران مدارس خود را نشان می دهد و اینجاست که ۱۰ سیاست وزیر آموزش و پرورش جلوه می کند.

وی بیان داشت: در استانی که این شرایط را دارد مسوولیت پذیری، مراقبت، نظارت و ارتباط گیری در بیرون و درون مدرسه از جمله این سیاست های ۱۰گانه در موفقیت است.

وی مدیران مدارس را وزیران آموزش و پرورش مدارس برشمرد و گفت: مدافع سرسخت مدیران مدارس هستیم زیرا شاه کلید آموزش و پرورش مدیران مدارس هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز تاکید کرد: مدیران باید توان حل مساله داشته باشند و اگر مسایل و مشکلات را به ما منتقل کند مدیریت جهادی نیست و باید در مدارس امیدآفرینی و تحول آفرینی داشته باشید و به دنبال مستندسازی نباشید.

قاسمی  با تاکید بر اینکه مدیران از دانش و تجربه خود استفاده کنند، گفت: استان البرز از ابتدای شیوع ویروس کرونا از لحاظ حضور مدیران در بستر شاد جزو نحستین استان هایی بود که از روزهای اول حضور یافت و جلسه ملی نقد شاد را گذاشتیم تا این فضا را جا بیاندازیم.

وی افزود:‌همچنین از لحاظ عضویت دانش آموز، مدیر و معلم در این بستر جزو استان هایی بودیم که پای کار بودند.

در این مراسم از ۶ نفر از مدیران برتر استان البرز تجلیل شد.

استان البرز دارای حدود ۵۰۰ هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی، ۲۵ هزار معلم و بیش از ۲ هزار مدیرمدرسه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها